05 Haziran 2020 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şehit anası yürekleri dağladı
17 Nisan 2009 Cuma 15:36

Şehit anası yürekleri dağladı

Şehit anası yürekleri dağladı Diyarbakır'ın Dicle ilçesinde teröristlerle girilen silahlı çatışmada şehit olan uzman çavuşun Muğla'daki baba ocağına ateş düştü.

Şehit anası yürekleri dağladı
Diyarbakır'ın Dicle ilçesinde teröristlerle girilen silahlı çatışmada şehit olan uzman çavuşun Muğla'daki baba ocağına ateş düştü.
Dicle ilçesi Çataltepe mevkiinde teröristlerle girilen silahlı çatışmada 5 yıldır Diyarbakır Jandarma Özel Kuvvetlerde görev yapan Muğlalı Uzman Çavuş Berkant Şara (33) şehit düştü. Çatışmada 3 askerin de yaralandığı bildirildi. Şehit Uzman Çavuş'un kardeşinin de Diyarbakır'da asker olduğu öğrenildi.
Şehit uzman çavuşun Muğla'nın Göktepe köyündeki baba ocağına acılı haber, Muğla İl Jandarma Komutanlığı'nda görevli subaylar tarafından bildirildi. Baba Mustafa Şara, metanetini koruyarak evinin önüne Türk bayrağı astı ve "Vatan sağ olsun" dedi. Haberi alan acılı anne Medine Şara ise gözyaşlarına boğuldu. Eve gelen şehit yakınları acılı anneyi teselli etmeye çalışırken Göktepe köyünün girişinde bekleyen jandarma ekipleri de güvenlik önlemleri aldı.
Teröristlerle girilen çatışmada şehit düşen Jandarma uzman Çavuş Berkant Şara'nın kardeşi Mustafa Şara'nın da Diyarbakır'da Astsubay olarak görev yaptığı öğrenildi. Şehit Uzman çavuş Şara'nın naaşı Diyarbakır'da düzenlenen askeri törenin ardından 10.30'da Diyarbakır'dan askeri uçakla Milas askeri havaalanına getirildi.
Şehit Uzman Çavuşun kardeşi, eşi Nihal ve kızı Medine de şehidin naşıyla aynı uçakta Muğla'ya geldiler.

YORUMLAR
yeter artık
saatçi
başın sağolsun anacığım yeter artık analar babalar bacılar kardeşler ağlamasın
18 Nisan 2009 Cumartesi 04:13
88.236.82.63
burda kazan doğuya götür..!!!!
çarşı
aah anam ah en son ağlayan da sen değilsin ..en acısı muğla sahillerinden giden para yardımları ile oğlun şehit düştü ..yazık bize yazık bu şehirlerdeki yerlilere..hala sahip çıkamıyoruz ....her zamanki gibi vatan sağolsun .............
17 Nisan 2009 Cuma 15:52
85.89.230.140
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ