06 Ağustos 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şairler Marmaris’i mest etti
28 Ağustos 2008 Perşembe 15:37

Şairler Marmaris’i mest etti

Marmaris 1. uluslar arası şiir buluşması Netsel Marina Amfitiyatro'da gerçekleşti. Şiir ve müzik dinletisine Marmarisliler, yerli ve yabancı turistler büyük ilgi gösterdi.

Marmaris 1. uluslar arası şiir buluşması Netsel Marina Amfitiyatro'da gerçekleşti. Şiir ve müzik dinletisine Marmarisliler, yerli ve yabancı turistler büyük ilgi gösterdi. Şiir dinleti gecesinde bir konuşma yapan, sanat ve kültüre verdiği maddi ve manevi destekle bilinen Mehmet Tetik “Marmaris'te sanat ve kültür azlığını, bir nebzede olsa kol kanat gererek gidermek istedik” dedi.

 
Marmaris 1. Uluslar arası şiir buluşması, Tetik şirketler grubunun desteği ile Gökova- Çıtlık'da verilen şiir sofrasıyla başlamasının ardından Salı akşamı Netsel Marina Amfi Tiyatroda düzenlenen şiir ve müzik dinletisinin ardından sona erdi. Kalimerhaba Uluslar arası Dostluk İşbirliği ve Tanıtma Derneği ile Uluslar arası Aktivist Sanatçılar Birliği Derneğince hazırlanan, Tetik Şirketler Grubu'nun desteklediği şiir dinletisi gecesine 12 Ülkenin 25 ünlü şairi katıldı. Ayrıca geceye CHP Marmaris İlçe teşkilatı Başkanı Halil Gökovalı, Kalimerhaba Derneği Başkanı Selma Sonat ve birçok sayıda davetli katıldı. Gecede bir konuşma yapan sanat ve kültüre verdiği maddi ve manevi destekle kamuoyunun yakından tanığı iş adamı Turizmci Mehmet Tetik “Marmaris'te sanat ve kültürün azlığını, bir nebzede olsa kol kanat gererek gidermek istedik. Şiir duyguların ve yaşamın ta kendisidir. Şiir bir hayattır. Barış için şiir çok anlamlı. Çünkü dostluk kardeşlik sevgi hoşgörü ve barış gibi kavramların toplum ve insan yaşamının da çok önemlidir. Atamızın yıllar önce söylediği yurtta barış cihanda barış sözleri insanlık var oldukça düşülmesi gereken bir değerdir” dedi. Suriye, Azerbaycan, Filistin, Bulgaristan, Makedonya, Rusya, Suriye, Tunus, Ukrayna ve Ürdün'den Şiir festivaline katılan şairler Ahmet Telli, Aydın Toraman, Biba İsmail, Emel Güz, Enver Ercan, Güngör Gençay, Bilsen Başaran, İsa İnan, Nurten Remzi, Özlem Sezer, Yılmaz Odabaşı, Raşit Öztürk, Ümit Yaşar, Işıkhan, Dr. Ali Okle Orsan, Aisha Khawaja Razem, Abdullatif Al Muhenna, Elçin İngenderzade, Nazmiye Ekrad, Meryem Hayrbek, Necva El Menestiri, İntisar Abbas, Halid Derviş, Sergey Grabar ve Osman Nuri Özer barış şiirlerini okuduktan sonra gece sona erdi.

Özgür IRMAK


YORUMLAR
eh işte
fulya sysl
ben daha güzel bekliodum ama umduğum kadar iyi deildi
tabi ilk olmasının acemiliği wardı sanırım ama bu tür denemeler bile çok güzel dewamını dileriz..
29 Ağustos 2008 Cuma 03:13
78.173.226.21
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ