15 Temmuz 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sağlık Ocağı yıl sonunda hizmette
15 Eylül 2008 Pazartesi 11:52

Sağlık Ocağı yıl sonunda hizmette

Muğla'nın Marmaris ilçesine bağlı Armutalan Beldesi'nde yapımı devam eden Armutalan Sağlık Ocağı yıl sonunda hizmete girecek. Her katı 450 metrekare oturumlu ve üç katlı olacak sağlık ocağı, sadece Armutalan'a değil tüm bölgeye hizmet vermek için planland

Yapılan sağlık ocağı hakkında bilgi veren Armutalan Belde Belediye Başkanı Muhammet Ünlü, yaklaşık olarak birbuçuk yıl önce yapımına başlanan sağlık ocağının bu yıl sonunda hizmete açılacağını söyledi. Sağlık ocağının sadece Armutalan'ın değil tüm bölgenin ihtiyacını karşılayacağını belirten Ünlü; yetersiz ve sağlıksız şartlarda hizmet veren sağlık ocağının yerine Armutalan Merkez Mahallesi Defne Köy Sitesi yanında inşaatı devam eden yeni sağlık ocağının yıl sonuna kadar hizmete gireceğini kaydetti. Ünlü, “ Aşağı yukarı birbuçuk yıl önce yapımına başladığımız sağlık ocağı en geç bu yılın sonuna kadar hizmete girecek. Biz göreve gelmeden önce mevcut sağlık ocağının yetersiz olduğunu görmüş ve bir sağlık ocağı yapmaya karar vermiştik. Bu arsada imar planına göre sağlık ocağı olarak belirlenmiş. Bizde bu modern çağda beldemize, bölgemize yakışan bir sağlık ocağı kazandırmak için çalışmalara başladık ve planlarını yaptırdık. Gördüğünüz gibi şu anda yapım işleminin sonuna geldik. En geç bu yılın sonunda hizmete açmış olacağız. Bu sağlık ocağını hizmete açtıktan sonra eski sağlık ocağını yıkarak mevcut yere Armutalan'a yakışır bir meydan yapacağız” dedi.
Yeni sağlık ocağının yataklı olmayacağına değinen Başkan Ünlü, “Bu yüzden de bir hastane olamayacak. Ama sağlık ocağından bir üst seviyede hizmet verebilecek bir yer haline gelecek. Toplam 450 metre kare oturum alanında 3 katlı olacak. Yani en az 1350 metrekare kullanma alanı olacak. Bu sağlık ocağında acil hastalara bakım, normal poliklinikler, laboratuarlar olacak” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ