03 Ağustos 2020 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Rus turisti fena ıslattılar!
24 Mayıs 2009 Pazar 13:35

Rus turisti fena ıslattılar!

!Kiraladıkları lüks yatla mavi tura çıkan 6 erkek Rus turist, Marmaris'te, henüz belirlenemeyem bir sebeple, kimliği belirsiz kişilerin saldırısına uğradı.

!Kiraladıkları lüks yatla mavi tura çıkan 6 erkek Rus turist, Marmaris'te, henüz belirlenemeyem bir sebeple, kimliği belirsiz kişilerin saldırısına uğradı. Saldırgan grubun dayağından kaçmak için o sırada aşırı alkollü olmasına rağmen kendini Azmak deresine atan Yuri Lupin'i (39), boğulmaktan polis kurtardı.

Olay Barlar Sokağı'nın arkasında sabaha karşı 04.00 sıralarında yaşandı. İddialara göre, aşırı derecede alkol aldıkları için ayakta bile durmakta zorlanan Rus turistler, 7-8 kişilik bir grubun saldırısına uğradı. Ruslardan 5'i, kendilerini itip, kakan saldırganlara karşılık vermeyip olay yerinden uzaklaştı. 39 yaşındaki Yuri Lopin ise saldırganlara hem sözlü hem de fiili olarak karşılık verince, tekme tokat dövülmeye başlandı. Feci şekilde dövülen Lopin, saldırganların elinden bir an için kurtulunca, can havliyle koşup kendini Azmak'a attı. Bu arada saldırganlar olay yerinden uzaklaştı. Alkolün de etkisiyle boğulma tehlikesi geçiren Lopin'in imdadına devriye gezen polisler yetişti. Polisler tarafından sudan çıkartılan turist, tedavi için Marmaris Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Aldığı darbeler nedeniyle yüzünün çeşitli yerlerinde derin yaralar oluştuğu ve o sırada 320 promil alkollü olduğu belirlenen Lupin, tedavi edilip, 7 saat gözetim altında tutulduktan sonra taburcu edildi. Lopin ve 5 arkadaşı, getirildikleri Çarşı Polis Merkezi'nde kimseden davacı şikayetçi olmadıklarını söylemesine rağmen polis, 6 Rus turiste saldıran kişileri bulmak için soruşturma başlattı. Yaşanan tatsız olayın ardından 6 turist, bu sabah yatlarıyla Marmaris'ten ayrıldı.

'ÇEKMEYİN, YAZMAYIN!'
Öte yandan, Yuri Lupin'in polis yardımıyla sudan çıkarılmasını ve ambulansa bindirilmesini görüntüleyen gazeteciler de Barlar Sokağı'ndan çıkan ve çoğunluğu alkollü olan bazı vatandaşların sözlü tacizlerine uğradı. Turist dövenleri eleştirmeyip, “Çekmeyin, kardeşim. Şimdi siz yazacaksınız, 'turist dövdüler' diye sonra Marmaris ismi karalanacak. Turizmi siz baltalıyorsunuz” diye gazetecilere çıkıştılar.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ