10 Temmuz 2020 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
RTÜK üyesinin nataşa skandalı!
16 Ekim 2008 Perşembe 10:00

RTÜK üyesinin nataşa skandalı!

RTÜK'ün uyanık mı uyanık bir üyesi var. Geziyor, dolaşıyor hatta katıldığı bir toplantıda bakın, kime ne yapıyor?

Skandal, Haziran 2007'de Trabzon'da düzenlenen eğitim semineri sırasında yaşandı. Gana Rekstina adlı Ukraynalı kadın için yapılan harcamanın devlete fatura edildiği ortaya çıktı.

RTÜK, 22 Temmuz seçimlerinden önce seçim yasakları konusunda radyo ve televizyonları bilgilendirmek için ülke genelinde bir dizi konferans ve eğitim semineri düzenledi. Ankara, İstanbul, Gaziantep ve Trabzon'da yapılan konferans ve seminerlere çok sayıda gazeteci, bürokrat ile CHP kontenjanından kurul üyeliğine seçilen bir bürokrat da katıldı.

2 BİN YTL İNDİRİM

Kurumun, bu seminer trafiğinde konaklama ve ulaşımı sağlaması için açtığı ihaleyi de, Ultra Turizm firması 17 bin 670 YTL bedelle kazandı. Ultra Turizm, etkinliğin sonunda, seminere katılmayanlar olduğu ve bu yüzden masrafın düştüğünü belirterek, 17 bin 670 yerine toplam 15 bin 790 YTL'lik fatura kesti. Faturayı inceleyen RTÜK yetkilileri, bir kalemi görünce şaşırdı. Faturada 'Room ekstra, D... M... 214' olarak gösterilen bu harcamada, 30 euro'luk bir fazla harcama tespit edildi. Bunun, otel odasında açılan ekstra yatak için alındığı belirlendi. Otel yetkilileri, Ultra Turizm'e, bu harcamanın, 1979 doğumlu Ganna Rekstina adlı Ukraynalı kadın için açılan ekstra yatağın bedeli olduğunu bildirdi. Delil olarak da, Ukraynalı kadına ait pasaportun fotokopisini gönderdi

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ