24 Eylül 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Rölyef resimler beğeniye sunuldu
02 Temmuz 2016 Cumartesi 12:11

Rölyef resimler beğeniye sunuldu

MUĞLA'nın Datça İlçesi'nde yaşayan rölyef sanatçısı Servet Can'ın 28 eserinin yer aldığı sergi açıldı.

Rölyef sanatçısı Servet Can, son bir yıllık çalışmalarından 28 eserinin yer aldığı sergisini Belediye Liman Sanat galerisinde açtı. Serginin açılışına CHP'li Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar'ın da aralarında bulunduğu kalabalık bir davetli topluluğu katıldı. Datça'nın sanat ve sanatçılarla daha güzel olduğunu söyleyen Başkan Uçar, "Datça'nın zenginliği, sadece doğal ve tarihi güzellikleri değil aynı zamanda insan kaynakları, sanat ve edebiyat güzellikleridir" dedi.


Çalışmalarında doğa ve kadın figürlerine ağırlıklı olarak yer verdiğini belirten Servet Can, "Boş zamanlarımı değerlendirmek amacıyla başladığım rölyef çalışmaları, hayatımın bir parçası haline geldi. Yaptığım çalışmalara derinlik katmak beni heyecanlandırıyor. Çeşitli resmileri ele alıp onları üç boyutlu hale getiriyorum. Yaprak ve kuru ot gibi doğal malzemeleri eserlerimde kullanıyorum" dedi.

250 ile bin 750 lira arasında fiyatlarla satışa sunulan birbirinden ilginç eserlerin yer aldığı sergi, 10 Temmuz tarihine kadar açık kalacak.

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkan Adayı Kim Olsun.
RÖPORTAJ