15 Kasım 2019 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
REKORA KOŞUYORUZ
26 Haziran 2019 Çarşamba 10:53

REKORA KOŞUYORUZ

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya’nın BTK ziyaretleri kapsamındaki son durağı Marmaris oldu.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya’nın BTK ziyaretleri kapsamındaki son durağı Marmaris oldu.

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz B. Bağlıkaya, Yönetim Kurulu Üyesi M. Nezih Hacıalioğlu, Marmaris BTK Başkanı Suat Esin ve Marmaris BTK Yönetim Kurulu Üyeleri, Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay’ı makamında ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerini iletti. Ziyaret kapsamında Marmaris’in turizm potansiyeli ve bölge sorunları hakkında istişarelerde bulunuldu.

12.jpeg

TÜRSAB Marmaris BTK Başkanı Suat Esin’in ev sahipliğinde Club Türban Yazıcı Otel’de düzenlenen toplantıya Marmaris’te bulunan TÜRSAB üyesi acentalar ile birlikte, otel yöneticileri ve turizmciler yoğun ilgi gösterdi.

40.jpeg

Suat Esin, davetlilere hitaben yaptığı konuşmada 11 ay süresince yaptıkları çalışmaları anlattı. Esin, "Sektörümüzün temsilcilerinin dayanışmalarını artırmak ve sorun ile çözümleri görüş alışverişiyle çözmek amacıyla bir araya geldik. Hepimiz turizm sektöründen ekmek kazanıyoruz. Kazançlarımızın sağlıklı ve yüksek olması için görüşlerimizi dile getirerek ortak akılla sorunları çözüme kavuşturmalıyız. El birliği verdiğimizde aşamayacağımız bir sorun yoktur" dedi.

20.jpeg

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya ise; ‘2019 sezonunun iyi başladığını belirten Bağlıkaya, "Marmaris önemli bölgelerimizden bir tanesi. Sezon başında bütün bölgeleri gezdik, Marmaris'e gelmek kısmet olmamıştı. Bu vesile ile buradaki acentacılarımızla buluşuyoruz. Sezon değerlendirmesi yapacağız. Meslektaşlarımıza moral vermeye, onların sorunlarını yerinde incelemeye geldik. 2019 sezonu iyi başladı. Özellikle yabancı turist açısından bakıldığında geçen seneye göre rakamlar tatmin edici. 50 milyon bir hedefle başlamıştı. Ama Avrupa'nın geri gelip gelmemesi ile ilgili sorular hala devam ediyor. Avrupa pazarı geçen yıla nazaran daha yukarıda. Ama 2015 yılını yakalama hedefimiz vardı, onunla ilgili bir belirsizlik devam ediyor. İnşallah 2019 sezonunu da hem gelir hem de sayı olarak rekor bir rakamla kapatacağımızı söyleyebilirim." dedi.

10.jpeg

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ