10 Ağustos 2020 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
RAFET EL ROMAN..Bir Roman Gibi...
23 Eylül 2008 Salı 15:16

RAFET EL ROMAN..''Bir Roman Gibi''...

Türk pop müziğinin kendine has yorumcu ve müzisyeni Rafet El Roman son üç albümündeki başarılı çizgisini bu albümde de sürdürdü.

Duygusal , romantik içerik olarak belki Arabesk ama müzikal çizgi olarak alafranga ve gayet modern bir çizgisi olan Rafet El Roman on şarkılık albümünde yine giden sevgilinin ardından ağlayan, yas tutan romantik erkeği canlandırdı.

Rafet El Roman'ın en büyük özelliği Türkiye'de romantik dönemin nerdeyse numunelik yorumcusu olması, şarkılarında piyano kullanan , her albümünde çıkışını slowla yapan, sound olarak balad türünü kullanan bir tane bile yorumcu yok Türkiye'de. Bu yönü ile hem biraz nostaljik hem de romantik bir Rafet El Roman var bu albümde de.

Bir dinleyicisi ile beraber seslendirdiği “Aşk-ı Virane” beklide Türkiye'de bir ilk , iki erkek düet yapıyor ,ortaya çıkan ürün ise gayet başarılı ,

Tarkan'ın yeğeni “Yağmur” adlı şarkısı ile dikkatleri çeken Sinem ile gerçekleştirdiği “Seni Seviyorum” düeti ise gayet sıcak ve samimi.. Sinem”in ne kadar da yetenekli olduğu ise ayrı bir konu.


Pop ve Latin tınıları da aynı anda kullanan Rafet El Roman “ın “Ömrümün Sahibi” şarkısında ki evlilik konusunu işlemesi ise gayet akıllıca. Evlenmek isteyenlerin , evlilik şarkılarından etkilenenlerin bu şarkıyı beğeneceği garanti.. Şarkının sonunda “Evlenir misin benimle ?..” diye soruyor.

Rafet Son albümlerinde gelenek haline getirdiği yabancı şarkı seslendirme modasına bu albümde de devam etmiş ve “Ohne Sie” adlı Almanca şarkısını seslendirmiş.

Albümde nerdeyse hiç ritmik şarkı yok, bu bazı yorumcular için risk gibi görünse de tarzını bu konuda kanıtlayan ve geliştiren Rafet El Roman”ın en büyük avantajı bu.

Açık konuşmak gerekirse bu albüm için söyleyecek ek bir söz yok, Buram buram romantizm kokan kaliteli bir albüm hazırlamış Rafet El Roman..

Arabada, gece yatakta, evde dinlenirken.. Kafa dinlerken, sevgilinin ardından ağlarken..Uzak diyarlara dalan insanlar için tek kelime bir dost bu albüm.

Ben çok beğendim , mutlaka edinin , dinleyin … İddiasız kendi halinde sansasyondan uzak müzik yapan bir genç adamın samimi duyguları var bu albümde.


Albümde yer alan Şarkılar :


1. Sevdim Ama Sonu Yoktu
Söz: Rafet El Roman, Gülten Türk Beste: Can Sanıbelli, Okan Akdeniz

2. Aşk-ı Virane
Söz & Beste: Yusuf Güney Düet: Yusuf Güney

3. Son Veda
Söz: Rafet El Roman Beste: Rafet El Roman, Can Sanıbelli, Erman Türköz

4. Seni Seviyorum
Söz & Beste: Rafet El Roman Düet: Sinem

5. Ömrümün Sahibi
Söz: Rafet El Roman Beste: Rafet El Roman, Can Sanıbelli

6. Yaşananlar Anlatılmaz
Söz: Rafet El Roman, İskender Türsen Beste: Rafet El Roman, Can Sanıbelli

7. Aşkından Haber Ver
Söz: Rafet El Roman Beste: Rafet El Roman, Can Sanıbelli

8. Ohne Sie (Sensiz)
Söz & Beste: Rafet El Roman, Zafer Yılmaz

9. Ne Oldu O Günlere
Söz & Beste: Rafet El Roman

10. Bilsen De Bilmesen De
Söz & Beste: Rafet El Roman

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ