12 Temmuz 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Polat, “Can ve mal güvenliği
15 Mayıs 2009 Cuma 17:14

Polat, “Can ve mal güvenliği"

Marmaris'te Çarşamba günü yapılan ve bir bölümü basına kapalı gerçelşen Turizm Koordinasyon Toplantısı'nda alınan kararlar, Kaymakam Polat tarafından basına açıklandı. Kaymakam Serdar Polat, alınan kararları açıklamak için makamında basın toplantısı düzen

Marmaris'in hanutçuluk konusunda çok kötü bir şöhrete sahip olduğunu vurgulayan Polat, “İl genelinde son 2 yılda kesilen hanutçuluk cezalarının yüzde 80'i Marmaris'ten. Bunun önüne geçeceğiz, taviz vermeyeceğiz” derken, seyyar satıcılar için de, “Ya başka iş bulsunlar ya da terk-i diyar etsinler” ifadesini kullandı.


Gazetecilerin yoğun ilgi gösterdiği toplantıda konuşan Serdar Polat, alınan kararların en kısa sürede uygulanmaya konulacağını vurguladı: Polat, şunları söyledi:
“İşyerleri arasındaki fiyat dengesizliği giderilecek. İşletmeler fiyatlarına düzen getirecek ve fiyat listeleri müşterinin görebileceği yere asılı olacak. Bazı ürünlerdeki sabit fiyat uygulamasının takipçisi olacağız. Marmaris, özellikle hanutçuluk konusunda kötü bir şöhrete sahip. Son 2 yılda il genelinde kesilen cezaların yüzde 80'i Marmaris'ten. Hanutçuluk yapan işyerleri, uyarıyı dikkate almazsa 3 günden 30 güne kadar kapatılacak. Hanutçuluğun tespiti için sektör temsilcileri de görev yapacak. Başta belediye olmak üzere, emniyet, TÜRSAB ve Otelciler birliği yetkilileri de bu konuda görevli olacak, denetimler yapacak. Yine plajlarda turisti rahatsız eden seyyar satıcılara müsamaha gösterilmeyecek. Seyyar satıcılıktan geçimini sağlayanlar ya başka iş bulsunlar ya da terk-i diyar etsinler”

KALİTELİ HİZMET ŞART
Polat, Marmaris'te sürekli kalitesiz turistten bahsedildiğini hatırlatarak, “Kaliteli turist, kaliteli hizmete gelir. Kaliteli hizmeti de kaliteli eleman sağlar. Bunun için sektörde çalışanlar davranışlarından kılık kıyafetine kadar eğitilecek. Turizme hizmet verenler, personelden araçlarına kadar kaliteyi sağlayacak. Hizmette kaliteyi sağlarsak, Marmaris'i kış aylarındaki ölü şehir görünümünden de kurtarabiliriz. Bunun için bütün kurum ve kuruluşlarla mutabakat içinde çalışacağız” diye konuştu.

Marmaris'i, sadece turizmden geçinen şehir olmaması gerektiğini kaydeden Polat, “Başta turizmin lat sektörleri olan sebzecilik, meyvecilik, hayvancılık, arıcılık ve balcılık olmak üzere, yan destek kolları da geliştirilmeli. Yarın turizmin başına bir şey gelse ne olacak? Marmaris sadece turizmden geçinen, tek ayak üstünde duran bir yer olmamalı” ifadesini kullandı.

ÖNCE CAN GÜVENLİĞİ
İlçeye gelen misafirlerin ve ilçede yaşayanların can güvenliği için her türlü tedbiri aldıklarını dile getiren Polat, “Can ve mal güvenliği her şeyin önünde gelir. Tedbirleri artırmak için, yetemediğimiz yerlerde, özel güvenlik birimlerinden de faydalanacağız. Başta Barlar Sokağı olmak üzere, Uzunyalı ve çarşı içindeki işyerlerinde polis denetiminde özel güvenlik elemanları da görev yapacak” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ