10 Temmuz 2020 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
PKKnın akılalmaz taktiği!
17 Ekim 2008 Cuma 09:51

PKK'nın akılalmaz taktiği!

Şemdinli'nin efsane komutanı Erdal Sarızeybek PKK'nın sözde gümrüklerine ve teröristin üstünden çıkanları anlattı. İşte akılalmaz gerçekler?

Şemdinli Komutanı Emekli Albay Erdal Sarızeybek PKK'nın en önemli gelir kaynağının kaçakçılıktan elde ettiği gelir olduğunu söyledi.


TERÖRİST NE YİYOR?
Teröristle birçok kez karşı karşıya kalan Sarızeybek onların üzerinden çıkanları da şöyle anlattı:

"Kapkara bir tabak. Ve bir avuç un. Ateş yakıyor. Tabağa unu koyup, üzerine biraz su ekliyor ve bulamaç haline getiriyor. Onu yiyip, sonra da 2-3 metrelik kuşağı midesine sarıyor. O kuşak iki işe yarıyor. Birincisi mideyi küçültüyor. İkincisi kayalıklardan çıkarken o kuşakla birbirlerini çekiyorlar.


PKK SINIRA GÜMRÜK KURMUŞ

Siyaset Meydanı'nda konuşan Sarızeybek buna ilişkin bir anısını şöyle anlattı:
"Göreve yeni geldiğimde köyleri gezmeye başladım. Sınırdaki bir köye geldim. Bir baktım ki köy silme mazot dolu... 20 ton mazot var. Kaçağı yakaladık diye mazotları kaldırmaya kalkınca köylü bize biz onların gümrüğünü verdik dedi. Meğer PKK kaçak yollarına gümrük kurmuş. Oradan mal getirip götüren kaçakçılardan para alıyormuş..."

BİZİ KİM ŞEHİT EDİYOR?

Sarızeybek konuşmasına şöyle devam etti:

"Genelkurmay açıkladı: PKK'nın yıllık geliri 500 milyon avro... Avrupa'da ticaret yapıyorlar. Kaçakçılıktan gelir elde ediyorlar. ROJ TV'nin reklam geliri var. Avrupa'da yaşayan gurbetçilerimizi haraca kesmiş... Şimdi soruyorum: Bizi kim şehit ediyor? Parayı kim sağlıyorsa o şehit ediyor. Kaçakçılığa kim göz yumuyorsa o şehit ediyor. Çuvallarla para topluyorlar, kendi gözümle gördüm. O paralarla silah alıyorlar."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ