20 Ocak 2020 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Okuma Farkındalığı Projesi “Kitap Benim” Büyüyor
04 Ekim 2019 Cuma 13:20

Okuma Farkındalığı Projesi “Kitap Benim” Büyüyor

Uğur Okulları geçen yıl hayata geçirdiği Kitap Benim projesi kapsamında tüm öğrenci, öğretmen ve okul çalışanlarını her gün 20 dakika kitapların renkli dünyasıyla buluşturuyor.

Bu yıl okul dışına taşarak şehirlerin ortak açık alanlarına yayılan etkinlik ile okuma farkındalığı oluşturmak, daha çok kişiyi kitap okumaya teşvik etmek hedefleniyor.

 

Uğur Okulları Kitap Benim projesi kapsamında özel bir gün olan 4 EKİM HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ’nde Özel Marmaris Uğur Anadolu Lisesi 9.sınıf öğrencileri Marmaris Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’ne ziyarette bulundular. Merkez yetkilileri tarafından verilen bilgilerin akabinde öğrenciler hayvan dostlarına canlı müzik eşliğinde kitap okudular. Özel Marmaris Uğur Anadolu Lisesi Müdürü Onur DEMİRTAŞ yaptığı açıklamada “ Bu özel günde tüm duyarlı vatandaşlarımız barınağı ziyaret ediyorlar ve hayvan dostlarımıza mama getirip onlarla vakit geçiriyorlar. Biz okul olarak onlarla bağ kurma anlamında onlara müzik eşliğinde kitap okumayı tercih ettik. Dostlarımızın karınlarıyla beraber ruhsal olarak da doymalarını istedik. Bu etkinlik eğitim öğretim yılı boyunca devam edecektir.” Dedi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ