28 Ocak 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Okul Öncesi Eğitim Şenliği
29 Mayıs 2009 Cuma 15:33

Okul Öncesi Eğitim Şenliği

Marmaris İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Okul Öncesi Eğitim Şenliği' Amfi Tiyatro'da gerçekleştirilen etkinlikle başladı.


Marmaris İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Okul Öncesi Eğitim Şenliği' Amfi Tiyatro'da gerçekleştirilen etkinlikle başladı.
20 okul öncesi eğitim kurumunda öğrenim gören çocukların sahnede hünerlerini sergilediği şenliğin ilk programına izleyici olarak aralarında Marmaris Kaymakamı Serdar Polat, İlçe Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, Marmaris Cumhuriyet Başsavcısı Türkay Türkel'in de bulunduğu yaklaşık 2 bin kişi katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, bir açılış konuşması yaptı. Okul öncesi eğitim alan çocukların sayısını artırmak amacında olduklarını belirterek, “Okul öncesi eğitimin ne derece önemli olduğunu yadsımak mümkün değildir. Bu bilinçle hareket eden bakanlığımız, son yıllarda okul öncesi eğitime çok önem vermektedir. Bugün 4-6 yaş grupları arasındaki çocuklarımızın yüzde 42'si okul öncesi eğitim almaktadır. Amacımız bu oranı yüzde 60'a çıkarmak” diye konuştu. 20 anaokulu ve kreşin yüzlerce öğrencisi, halk oyunu gösterileri, piyesler sergiledi, şiirler okuyup, şarkılar söyledi. Miniklerin birbirinden renkli gösterileri, büyüklerini büyüledi. Çocuklarını sahnedeyken görüntülemek isteyen veliler, sahnenin önünde büyük kalabalıklar oluşturdu. Gösteri gruplarının her biri tiyatroyu dolduranlar tarafından ayakta alkışlandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ