11 Temmuz 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Öcalanın avukatından yeni iddia !
26 Ekim 2008 Pazar 10:17

Öcalan'ın avukatından yeni iddia !

İmralı'da tutuklu bulunan teröristbaşı Abdullah Öcalan ile her hafta görüşen ve görüşme notlarını basına açıklayan avukatlar, bu hafta yeni bir iddiada bulundu.

Öcalan'ın avukatları, cezaevi personelinin Öcalan'a psikolojik baskı uyguladığı, radyonun yayınının sinyallerle engellendiğini, Öcalan'ın fiili bir hücre cezası yaşamakta olduğunu öne sürdü.

Asrın Hukuk Bürosu tarafından teröristbaşı Öcalan'ın son durumuna ilişkin yapılan açıklamada, "İmralı Tek Kişilik Cezaevinde tutulan müvekkilimiz Sayın Abdullah Öcalan, 15 Ekim 2008 tarihinde şifahi olarak, cezaevi personeli tarafından kendisine fiziki müdahalede bulunulduğu ve bu uygulamaya tepki gösterdiğinde ölümle tehdit edildiğini belirtmiştir. Bu gelişmeler karşısında Adalet Bakanı Sayın Mehmet Ali Şahin, 19 Ekim'de İmralı Cezaevi'ne ilişkin gerekli incelemenin yapıldığını, bir müfettiş aracılığıyla soruşturmanın sürdüğü açıklamasını yapmıştır. İmralı Cezaevi'nde yaşadığı tecrit ve izolasyonun artarak devam ettiğini, cezaevi personelinin kendisine yönelik psikolojik baskı uygulamaya dönük tavırlarını sürdürdüğünü, odasında bulunan tek dalgaya ayarlı radyoyu dinlemesinin dışarıdan sinyallerle engellendiğini, odasında bulundurabildiği tek kitabının yerine yenisinin verilmediğini, günlük basına erişiminde yaşadığı problemlerle birlikte fiili bir hücre cezası yaşamakta olduğunu belirtmektedir. Ayrıca kendisine dönük bu uygulamalara karşı, Adalet Bakanlığı tarafından başlatıldığı açıklanan bir soruşturmaya ilişkin bilgisi olmadığını belirtmiştir. Adalet Bakanlığı ve Cumhuriyet Savcılığı başta olmak üzere ilgili tüm kurumlara yaptığımız başvurulara rağmen, henüz konuya ilişkin hiçbir yanıt alabilmiş değiliz." denildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ