11 Temmuz 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mustafa Özcan’dan yeni albüm
26 Mart 2019 Salı 11:00

Mustafa Özcan’dan yeni albüm

Muğlalı TRT THM ses sanatçısı Mustafa Özcan “Ege Türküleri” adlı yeni albümünü çıkardı. 12 Ege Türküsünün yer aldığı albüm geçtiğimiz hafta içinde müzik marketlerde ve dijital müzik sitelerinde müzikseverlerin beğenisine sunuldu.

TRT THM ses sanatçılarından Yatağan Turgutlu Mustafa Özcan “Ege Türküleri” adlı yeni albümünü çıkardı. Albümde müzikseverlerin aşina olduğu zeybek havaları ve kıvrak ege türküleri yer alıyor. 12 Ege Türküsünün yer aldığı albüm geçtiğimiz hafta içinde müzik marketlerde ve dijital müzik sitelerinde müzikseverlerin beğenisine sunuldu.

Muğla Yatağanlı TRT THM ses sanatçısı Mustafa Özcan, yeni albümüyle ilgili olarak, “Yöremizde ince çalgı denen keman, ud, cümbüş, klarnet gibi sazların eşliğiyle zeybeklerin icrasının yansıra, bağlama, cura, davul zurna, kabak kemane, sipsi gibi yerel sazların da zeybek ve kıvrak havalara eşlik etmesiyle yerel tınıyı yansıtmaya çalıştık. Albümün ardından önümüzdeki günlerde  ‘Çay kıyında harım var’ isimli türküye çektiğimiz klip yayınlanmaya başlayacak. Albümün hazırlanmasında katkılarından dolayı Sedat Yavaş ve Ömür Kasa'ya, eşlik eden tüm saz sanatçılarımıza sonsuz teşekkürler ediyorum.” diye konuştu.

 

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ