22 Temmuz 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MUĞLA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİNDE NELER OLUYOR?
08 Ağustos 2017 Salı 13:39

MUĞLA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİNDE NELER OLUYOR?

Son günlerde ihmalkarlıklarla gündeme gelmeye başlayan Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.

-Sosyal medya üzerinden ve BİMER’e yazan birçok kişi şikayetlerini dile getirmeye başladı.

-Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği Muğla Valiliği kanalı ile bilgi notu yayınladı.

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi hakkında son günlerde şikayetler artmaya başladı. Son olarak da Serap Özdemir tarafından Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunuldu. Serap Özdemir'in iddialarına göre, babaannesi stend çıkarılması için ercp bölümüne götürüldü. Fakat yanlış müdahale nedeniyle babaannesi bitkisel hayata girdi. Bu durum hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunan Özdemir ‘’sorumluların cezalandırılmasını istiyorum’’ dedi.
Sosyal medya üzerinden de bu duruma birçok kişi tepki gösterdi.
Şükran Yılmaz; ‘’Oğlumu hastane ihmalkarlığından kaybettim Allah yardımcınız olsun’’ Sinan Aşkın; ‘’Eğitim hastanesinin en güzel çalışan yeri hemşirelerin insanları azarlaması ve güvenlikçilerin ziyaretçilere mülteci gibi davranması’’ gibi birçok yorum sosyal medya da yer almaya başladı.. 

Bunun üzerine Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği Muğla Valiliği kanalı ile bilgi notu yayınladı. Yayınlanan notta; ‘Hafize Ülkü 31.07.2016 tarihinde hastanemiz gastroenteroloji kliniğine yatırılmıştır. Yapılan haberde bitkisel hayatta olduğu yönündeki bilgi doğru değildir. Hastamızın torunu Serap Ülkü Özdemir ile ivedilikle görüşülerek haberde yer alan konu ile ilgili inceleme başlatılmıştır. Hastamızın tetkik ve tedavisi sağlık tesisimizde devam etmektedir’ denildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
CHP Muğla'da kimi vekil olarak görmek istiyorsunuz?
RÖPORTAJ