15 Ağustos 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MARTAB Başkanı seçildi
30 Mayıs 2009 Cumartesi 12:13

MARTAB Başkanı seçildi

Marmaris ve Çevresi Turizm Alanı Altyapı Hizmet Birliğinin (MARTAB) başkanlık seçimi yapıldı. Birlik Başkanlığı'na Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar seçildi.

Marmaris ve Çevresi Turizm Alanı Altyapı Hizmet Birliğinin (MARTAB) başkanlık seçimi yapıldı. Birlik Başkanlığı'na Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar seçildi.

Armutalan beldesindeki Grand Paşa Otel'de gerçekleştirilen başkanlık seçimi yoklama, divan heyetinin oluşturulması ve gündem maddelerinin okunmasıyla başladı.
MARTAB başkanlığı için ilk olarak Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar aday olduğunu açıklarken, AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Ceyhan Eroğlu ise Muğla Valisi Ahmet Altıparmak'ı aday gösterdi.
Vali Altıparmak'ın gıyabında aday gösterilmesine tepki gösteren CHP İl Genel Meclisi üyeleri Dursun Kaplan ve Suat Esin, Eroğlu'nda önerisini geri çekmesini istedi.
Vali Altıparmak'ın Muğla genelindeki diğer 4 altyapı birliğinde de başkanlığa seçildiğini hatırlatan Eroğlu, önerisini geri çekmedi.
Bunun üzerine söz alarak konuşma yapan Başkan Acar, şunları söyledi:
''Belirli bir süreç öncesinden başlayan MARTAB seçimleriyle ilgili herkesin bildiği gibi demokratik mücadelenin dışına çıkan uygulamalara şahit olduk. Marmaris malzeme olduğu için her seçimde olduğu gibi bunda da böyle bir manzarayla karşı karşıya kalıyoruz. Sayın Valimiz mülki amir ve hepimizin valisi. Burada Sayın Valimizle bir belediye başkanının karşı karşıya getirilmesi Sayın Valimize saygısızlıktır. Kendisiyle yaptığım görüşmede, 'diğer bölgelerde olduğu gibi ortak bir konsensüs içerisinde herkesin başkan olmasını isterse ancak o şekilde aday olabileceğini' söyledi. Seçimler sonrası sonuç ne olursa olsun Sayın Valimiz, Ceyhan Eroğlu'na 'neden beni aday gösterdiniz?' diye bir sözü olur mu olmaz mı diye Eroğlu'na sormak istiyorum. Burada bir vali, belediye başkanının yarıştırılmak istenmesi hoş ve etik değil.''
63 üyenin oy kullandığı seçimde Başkan Acar'a 57, Vali Altıparmak'a ise 6 oy çıktı.
Öte yandan, Ali Acar'ın yanısıra birlik encümenliğinde görev yapacak üyelerin belirlendiği seçim de gerçekleştirildi. Gizli oylamayla yapılan seçim sonucu encümen üyeliklerine de Armutalan Belediye Başkanı Muhammet Ünlü, Rainbow Otel sahibi Asım Geniş, Elegance Otel Müdürü Kaan Berkan, İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Erden, Muhtar Şükrü Denizhan ve Marmaris Belediyesi Meclis Üyesi Hakkı Şevket Bayındır getirildi.

YORUMLAR
hangi birlik
vaandaş
acaba hangi birlikten bahsediyorsunuz ben anlamadımmm...
01 Haziran 2009 Pazartesi 13:46
88.236.86.0
Doğru karar
cümle alem
Her zaman yerinden yönetim daha iyidir
30 Mayıs 2009 Cumartesi 12:31
88.236.86.0
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ