14 Temmuz 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Marmariste tatil yaptılar
15 Haziran 2009 Pazartesi 13:28

Marmaris'te tatil yaptılar

Iğdır Hacı Ali Parim Çocuk Yetiştirme Yurdu'nda kalan 13 çocuğun Marmaris'te geçirdikleri tatil sona erdi.


Iğdır Hacı Ali Parim Çocuk Yetiştirme Yurdu'nda kalan 13 çocuğun Marmaris'te geçirdikleri tatil sona erdi. Çocukların yaklaşık 2000 kilometrelik dönüş yolu öncesi teşekkür için ziyaret ettikleri Kaymakam Serdar Polat, Iğdırlı konuklarına, “Sizler devletimizin, dolayısıyla hepimizin evladısınız. Bu nedenle sizleri burada ağırlamaktan büyük onur ve mutluluk duyduk” diye seslendi.

Hacı Ali Parim Çocuk Yetiştirme Yurdu'nun pırıl pırıl 13 öğrencisi, 2 bakıcı anne 1 sorumlu öğretmeniyle birlikte, Marmaris Kaymakamlığı ve Iğdır Valiliği'nin ortaklaşa organize ettiği tatil için, geçtiğimiz hafta 30 saatlik kara yolculuğunun ardından doğa cenneti ilçeye geldi. Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) İçle Başkanı Kadem Mete'nin işlettiği İçmeler beldesindeki 'Juniper' adlı otele yerleşti. Kendisi de yetiştirme yurtlarında büyümüş kaymakamlıkta görevli, 'olumlu' lakaplı Yaşar Yiğit'in de eşlik ettiği çocuklar, Marmaris'te Kadem Mete gibi onlarca hayırsever işletmecinin katkılarıyla unutamayacakları bir hafta geçirdi. İki kez çıktıkları tekne gezintisinde ilçenin eşsiz güzellikteki koylarını gezdi. Güneşin ve güzel havanın tadını çıkardı, havuz ve denize girip yüzdü, su parkında oynadı. Konakladıkları otelin kendileri için hazırladığı özel partilerde eğlendi. Tatillerinin son gününde makamında ziyaret ettikleri Kaymakam Serdar Polat'a ise teşekkür edip çiçek verdi.
Iğdır'ın Türkiye'nin en doğu ucunda, Marmaris'in ise ülkenin en batı ucundaki yerleşim merkezinde olduğunu hatırlatarak şöyle konuştu.

“Aramızdaki mesafe ne olursa olsun sizler, devletimizin, dolayısıyla hepimizin evladısınız. Bu nedenle sizleri burada ağırlamaktan büyük onur ve mutluluk duyduk. Sizleri tekrar burada ağırlamaktan yine mutluluk duyarız. Bu vesileyle başta Kadem Mete olmak üzere, sizlerin tatiline destek olan herkese teşekkür ederiz. Hayırseverlerin, yetiştirme yurdu öğrencilerine burada tatil yaptırmak istemesi halinde yanlarında olacağımızı, yardım edeceğimizi bilmelerini isterim.”Kaymakam daha sonra Iğdırlı çocuklara hediyeler verdi. Kaymakam'ın çikolata, eşofman takımı ve birer de kitap ettiği çocuklar ise, bir teşekkür çiçeği de “Olumlu Yaşar” ağabeylerine verdi. Kaymakam Polat'la, hatıra resmi çektiren Iğdırlı minikler, Marmaris'i çok sevdiklerini dile getirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ