10 Temmuz 2020 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Marmaris’in gizli cenneti
25 Ocak 2009 Pazar 18:55

Marmaris’in gizli cenneti

29 Mart Yerel Seçimlerine yaklaştığımız şu günlerde, herkes her yerde siyaset konuşurken bizler siz okuyucularımız için “Armutalan'ın Gizli Cenneti” diye de adlandırılabilecek, cennet köşelerimizden sadece birisi olan Özdemir Benler Çiçek Serası ve Çevre


Derya ÇAVUŞ
Baş Yazarımız Metin Cangör ve Sayfa Editörümüz Derya Çavuş'un ziyaret ettiği serada Armutalan Belediye Başkanı Muhammet Ünlü, Basın Danışmanı Mahmut Mengilli ve Ziraat Mühendisi Ali Erdil bizleri en güzel şekilde ağırlayıp, serayı tanıtarak bu güzelliği sizlerle paylaşmamızı sağladılar. Herkesin ağzında siyasetin dolaştığı şu günlerde bir nebze de olsa kafanızı dinleyeceğiniz, ailece ve arkadaşlarınızla hoş vakit geçireceğiniz bir yer olan Özdemir Benler Çiçek Serasının muhteşem güzelliğine hayranlıkla baktığımız bu güzel akşamüstünü sizlere aktarmak istedik.
2005 yılında vefat eden Büyükelçi Özdemir Benler'in Armutalan'da kurulmasını hayal ettiği sera, Armutalan Belediyesi ve ARDER'in katkılarıyla 3 yıl önce Özdemir Benler'in hayat arkadaşı Jale Benler tarafından açılmış bugün en güzel haliyle tüm Marmaris halkının hizmetinde.

Hem Sera, hem Sanat Evi
250 metrekarelik bir alana oturan tesiste; dinlenme alanları, mutfak, idari ofis, tuvaletler, depo, duş, personel evi, 4 tane kapalı naylon sera, Yabancı-Türkçe kitapların bulunduğu kütüphane, sergi alanı, yürüme yolları, satranç ve tavla oynama alanları, çocuklar için oyun alanının yanı sıra engelliler için tuvalet, tekerlekli sandalye rampaları da unutulmamış. İster kütüphane bölümünde isterseniz evinizde okuyabileceğiniz kitapları, bırakacağınız nüfus cüzdanınızla yanınıza alabiliyorsunuz.
Bu mükemmel serada mevsimlik bitkiler, çalı formu bitkiler, meyve ağaçları, ağaç formu bitkiler olmak üzere 150 çeşit bitki bulunmakta olup bir anda üretilen mevsimlik bitki adedi 10 bin adettir. Hem sera hem sanat evi olarak ta kullanılan tesis; toplantı, doğum günleri ve okul kutlamalarına da ev sahipliği yapıyor.

Bitkilerin en ucuzu 30 kuruş, en pahalısı 10 TL
Serada üretilen bitkilerle şuan için Armutalan'da bulunan alanlar çiçeklendiriliyor. En ucuzu 30 kuruş en pahalısının 10 TL olduğunu öğrendiğimiz seradaki bitkilerin toptan satışının olmadığını fakat perakende olarak halkın alışveriş yapabildiğini öğrendik.

Akşam çayının keyfi bir başka
Büyük bir özenle döşenip, sıcak bir ortamı her zaman bulabileceğiniz, isteyen herkesin gidebileceği, üyeliğin bulunmadığı bu güzel serada bahçedeki yeşil manzaraya karşı oturup içeceğiniz akşam çayının keyfi bir başka güzel. Armutalan Belediyesi, ARDER ve hayırseverlerin bugün bu hale getirdikleri bu muhteşem seranın diğer beldelere de örnek olmasını dileriz.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ