04 Temmuz 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Marmaris’e canım feda olsun
18 Şubat 2009 Çarşamba 21:30

Marmaris’e canım feda olsun

Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, Mares Otel'de gerçekleştirmiş olduğu gövde gösterisinden sonra dünde seçim ofisinin açılışında büyük bir kalabalığa hitap etti.

Seçim ofisinin açılışı mitin alanına döndü. Seçim bürosunun açılışında konuşan Cumhuriyet Halk Partisi Marmaris Belediye Başkan Adayı ve mevcut Belediye Başkanı Ali Acar, belediye başkanlığı görevini yürüttüğü beş yıl boyunca, ekibiyle birlikte, kendilerini oy verenlerin yüzünü kızartacak bir şey yapmadığını belirtti. Ali Acar, rakiplerinin “karneleri”nin elinde olduğunu söyledi. Bir daha seçilmesi halinde “Tansaş'ı yerle bir edeceğim” diyen Acar, Kaptan Otel'i yıkması durumunda da AKP Adayı Doğan Tugay'ın arkasından koşacağını ifade etti.

CHP Marmaris Belediye Başkan Adayı Ali Acar'ın seçim bürosu, dün öğleden sonra düzenlenen bir törenle açıldı. Açılışa, aralarında CHP Muğla Milletvekili Dr. Ali Arslan'ın da katıldı. Tören, Türk Halk Müziği Sanatçısı Tolga Çandar'ın konseriyle başladı. Tolga Çandar'ın konserinin ardından kürsüye CHP Marmaris İlçe Başkanı Yamaç Kaya çıktı. Yamaç Kaya, hükümeti eleştiren bir konuşma yaptı. Kaya'nın ardından mikrofonu alan Milletvekili Ali Arslan'ın da hedefi AKP hükümetiydi. Ali Arslan AKP'den aday olanları da gaflet içinde olmakla suçlayarak, “İhanet içinde olmayabilirsiniz ama gaflet içindesiniz. Uyanın, uyanın” dedi.

Törenin finalinde ise, konfetiler, alkışlar ve “Marmaris'e yakışan Acar Başkan” tezahüratları arasında Ali Acar kürsüye çıktı. Başkan Acar, Marmaris'te yaşayanların kendisinden korktuğuna yönelik iddialarını yanıtlarcasına şunları söyledi:
Ben hayatımda bir tavuk bile kesmedim
“Bir korkunuz mu var? Ali Acar'dan çok mu korkuyorsunuz? Bu kalabalık korktuğu için mi geldi? Yoksa bir yanlışlık mı var? Ben hayatımda bir tavuk bile kesmedim. Neyimden korkacaksınız? Ama benim mangal gibi bir yüreğim var. Diğer adaylar diyormuş ki, 'Marmaris'in huzura ihtiyacı var, Ali Acar korkusu sarmış' Sizler, başka yerden mi geldiniz? Ayıptır. Siyasetinizi, yarışınızı, mücadelenizi adam gibi yapın.”
Yüzünüzü kızartacak en ufak hatamız olmadı
Ali Acar Belediye Başkanlığı görevini yürüttüğü beş yıl boyunca, ekibiyle birlikte, kendilerini oy verenlerin yüzünü kızartacak bir şey yapmadığını belirterek, “Beş yıl boyunca ekibimle birlikte çok şeyler yaşadık. Allah'a bin şükür dimdik ayaktayız, sizlerin huzurundayız. Yüzünüzü kızartacak en ufak hatamız olmadı. Olsaydı, aç kurtlar gibi bekleyenler var, şimdi burada olmazdık. Hepinize minnet, şükran borçluyum. Bu onurlu, bu şerefli görevi sizler sayesinde yaptım” diye konuştu.

Hepsinin karneleri elimde
Ali Acar, konuşmasının bundan sonraki bölümünde kalabalığa “Diğer adaylar hakkında konuşalım mı?” diye sordu. “Evet” yanıtı almasına rağmen “yok yok konuşmayalım” dedikten sonra “Hepsinin karneleri elimde. Zamanı geldikçe bir bir açıklayacağım. Sert kayaya çarptılar. Ali Acar, kolay pabuç bırakacak adam değil” cümlelerini sarf etti.
Tansaş yıkılacak
“Bu seçim sizlerin seçimi. Bu sınav sizin sınavınız. Kararı siz vereceksiniz” diyen Ali Acar, yeniden başkan seçilmesi halinde, hemen arkasında bulunan Tansaş binasını göstererek “Çirkinlik abidesi burayı yerle bir edeceğim” şeklinde konuştu. Ali Acar, AKP Belediye Başkan Adayı Doğan Tugay'ı da eleştirdi.Kaptan Otel'ini yık, arkan koşayım
Birinci derece sit alanı ve 2 kattan fazla çıkılamayan yat limanındaki 5 katlı Kaptan Otel'in Doğan Tugay'a ait şirketin olduğunu, yasallaştırılmak için de büyük çaba harcandığını belirten Acar, “Memleketini düşünen insan, çağdaş insan bu binayı yıkar. O zamanda Ali Acar, senin arkandan koşar Sayın Doğan Tugay”Acar, limanın büyütülmesi yerine eski iskelenin iyileştirilmesini de önererek, “Gelin bu iskeleyi iyileştirelim. Buraya Rodos'tan gelen tekneler de yanaşsın. Buradan inen turistler, belli firmaların otobüsleriyle taşınmasın, belli kişilerin kuyumculara değil çarşıya gitsin. Esnaf kazansın, vatandaş kazansın, herkes kazansın Sayın Doğan Tugay”


Şimdiye dek kimseyle pazarlık etmediğini, etmeyeceğini ifade edip, “Çünkü, pazarlıkların faturası halka çıkar. Biz, halkımızı geleceğimizi düşünüyoruz. Kimseye özel çıkar sağlama düşüncemiz olmadı, olmayacak da” diyen Acar, konuşmasını şu sözlerle bitirdi: “Sizleri çok seviyorum. Memleketimi daha çok seviyorum. Marmaris'e canım feda olsun”
Acar, daha sonra kürsüye çağırdığı belediye meclis üyesi adaylarıyla kalabalığı selamladı.

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ