29 Ocak 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Marmaris toplantıya ev sahipliği yaptı
26 Kasım 2008 Çarşamba 10:35

Marmaris toplantıya ev sahipliği yaptı

Marmaris, temiz enerji konulu önemli bir toplantıya ev sahipliği yaptı; Temiz enerji konusunda uzmanlar Marmaris'teydi

Marmaris ve Almanya'nın Fürth şehri arasında 12 yıldır sürmekte olan “kardeş şehir” ilişkileri kapsamında önemli bir projeye daha imza atıldı. 22 Kasım Cumartesi günü gerçekleşen toplantıya sadece Almanya'nın değil, Avrupa'nın da önemli enerji işletmeleri arasında yer alan ve temiz enerji konusunda uzmanlaşan Infra, Sunlıne ve Solid isimli kuruluşların üst düzey yöneticileri ve uzmanları katıldı.

Infra genel müdürü Dr. Hans Partheimüller, Solid basın danışmanı Matthias Hüttman, Fürth Belediyesi çevre planlaması müdürü ve güneş enerjisi teknoloji danışmanı yük. müh. Johann Gerdenitsch, Sunline şirketi pazarlama müdürleri Ilka Pauls, Bilgin Hüsrev ve Karstadt-Quelle Sigorta -Welevit proje müdürü Dr. Jürgen Schmidt'ten oluşan heyet ziyaretlerinin ilk gününde Marmaris Barajı, Atıksu Arıtma Tesisi ve Katı Atık Toplama Tesisi'nde incelemelerde bulundu. Aynı günün akşamında düzenlenen ilk toplantıda Mariç Belbir yetkilileriyle bir araya gelen heyet tesisler hakkındaki görüşlerini bildirirken, bilgi alışverişinde bulunuldu.

İlk toplantının ardından ikinci ve geniş katılımlı toplantı ise 22 Kasım cumartesi günü gerçekleştirildi. Muğla Vali Yardımıcısı Recep Yüksel, Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, Armutalan ve Beldibi Belediye Başkanları, Mariç-Belbir yetkilileri ve çeşitli kamu kurum-kuruluşları ve meslek örgütleri temsilcileri ile akademisyenlerin katıldığı toplantıda, doğal enerji kaynaklarının kurumların ve bölgemizin ihtiyacını karşılamada kullanılmaya başlaması olanakları üzerine düşünceler ve öneriler sunuldu. Almanya'da temiz ve yenilenebilir enerji konusunda büyük yatırımlar yapan yetkililer, yerel yönetimlerin geleceğe yönelik enerji politikalarının planlamasına ışık tutacak bilgiler aktardı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ