28 Mayıs 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Marmaris terörü lanetledi
07 Ekim 2008 Salı 17:02

Marmaris terörü lanetledi

Marmaris'te Aktütün Jandarma Sınır Karakolu'nda 17 askerin şehit edildiği hain saldırıyı protesto etmek amacıyla düzenlenen yürüyüş bugün gerçekleşti.


Temel Irmak, Yaşar Yiğit, Kursat Keskin Ahmet Yılmaz, Aykut Mertel, Gökhan Ekin, Çelik Kınay ile Aykut Yeşilyurt'un organize ettiği yürüyüş, saat 12.00'de Emniyet Kavşağı'ndan başladı. Sayıları 60 civarında olan göstericilerin sayısı her geçen metrede büyüdü. Ev ve işyerlerindeki vatandaşlar ile turistlerin de Türk Bayrakları ve alkışlarıyla destek verdiği kortej, Karacan Point İş Merkezi'nin önüne geldiğinde kalabalık arttı.

 

Sayıları yaklaşık 400 kişiyi bulan grup ellerindeki Türk bayraklarıyla, kavşağa 3,5 kilometre uzaklıktaki Atatürk Heykeli'ne kadar yürüdü. Bu arada, sık sık kortejin önündeki araçtan 10.Yıl ve Mehter Marşı ile Temel Irmak'ın şiirlerinin sesleri yükseldi. “Şehitler ölmez, vatan bölünmez”, “Kahrolsun PKK”, “Ne mutlu Türküm diyene” gibi sloganlar atıldı. Atatürk heykeli önüne gelindiğinde ise şahitler için saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu

 

Yürüyüşü düzenleyen 7 kişilik komitede yer alan Yaşar Yiğit adlı devlet memuru organizasyona az katılım gösterilmesinden yakındı, vatandaşları daha duyarlı olmaya çağırdı. Temel Irmak ise ülkenin bazı yörelerinde provakatörlerin yol açtığı karmaşaya tepki göstermek için kalabalığa “Türk Kürt kardeştir, PKK kalleştir” sloganı attırdı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR
Artık Yeter
HALİT Kakıç
Artık yeter! Gerçekten yeter!.. Dilerlerse bu satırların yazarını ve benzer görüştekileri vatan haini ilan etsinler. Açıkça söylüyorum: 200 bin kişi ile bir avuç eşkıyanın-üç tane kıçı kırık PKK'lı hakkından gelemiyoruz. Türk Milleti kandırılıyor. Türk Ordusu'nun başarısızlığı, hiçbir geçerliliği ve tutarlılığı olmayan laf ebelikleri ile kamufle ediliyor. Milletin evlatları helak oluyor. işin kötü tarafı bir avuc kürt bize meydan okuyor bizde hic bir şey yapmadan onları izliyoruz yazık cok yaz
08 Ekim 2008 Çarşamba 01:40
88.250.240.171
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ