07 Temmuz 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Marmaris maden kenti olmasın
06 Ocak 2009 Salı 09:52

Marmaris maden kenti olmasın

Türkiye'nin doğa ve tatil cennetlerinden Marmaris'in yüzölçümünün yarısında maden aranmasına izin veren ruhsatların iptali için Marmaris Belediyesi ve 10 kurumun ortaklaşa hazırlattığı pankart, ilçenin en işlek noktalarından biri olan Atatürk Meydanı'na a

Marmaris Kent Konseyi, Marmaris, Armutalan, İçmeler, Beldibi, Turunç Belediyeleri, Güney Ege Otelciler Birliği, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği, Muğla Arı Yetiştiricileri Birliği, Elektrik Mühendisleri Odası ve Rehberler Derneği'nce hazırlatılan ve Atatürk Meydanı'na asılan 21 metrekarelik dev pankartta, “Dört tarafı milli parklarla kaplı yeryüzü cenneti Marmaris'i, maden şehrine dönüştürmek isteyenlere karşı çıkıyoruz. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın 42 ayrı noktada verdiği maden arama ruhsatlarının iptal edilmesini istiyoruz.” Yazısı yer aldı. Osmaniye köyünde bir firmanın yürüttüğü manganez madeni rezerv araştırmaları sırasında kesilen kızılçamların fotoğrafının zemin olarak kullanıldığı pankartta, kırmızı avuç içine yazılmış “ Madene Hayır” sloganı da kullanıldı.

“Mücadelemiz sonuna kadar sürecek”
Belediye Başkanı Ali Acar “İlçemizin adının madenle değil, doğal güzellikleriyle anılmasını istiyoruz. Bu güzelliği hiçbir şeye değişmeyiz. Söz konusu ruhsatların iptalini sağlamak amacıyla yasal çerçeveler içerisinde sonuna kadar mücadele etmeye kararlıyız” şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ