11 Temmuz 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MARMARİS HALKI BÜYÜK KOMPLOYU SAĞDUYU İLE ATLATTI
26 Mart 2009 Perşembe 10:37

MARMARİS HALKI BÜYÜK KOMPLOYU SAĞDUYU İLE ATLATTI

Marmaris'te yerel seçimlere az bir süre kala, son günlerde AKP seçim kampanyasının en büyük mali destekçilerinden olan ve siyasi kimliği ile ön plana çıkan Kamil Issı isimli şahsa emniyet yetkilileri tarafından verilen “eylem yapma izni” ile oynanmak iste

Bugüne kadar adının karıştığı olaylarla Marmaris kamuoyunda yeterince tanınan Kamil Issı'ya yalnızca eylem yapma izni verilmekle kalmamış, birçok kamu kurum ve kuruluşunun çeşitli kültürel etkinlikler için zaman zaman kullanma izni istediği ancak geri çevrildiği Atatürk Bulvarı trafiğe kapatılmıştır. Bu da yetmemiş, Atatürk Meydanı bir kamu kurumunu protesto etmek isteyen şaibeli bir isim için resmen “kapatılmıştır”. CHP İlçe Başkanı ve Marmaris halkı meydana yaklaştırılmamış, böylece ortaya kara bir mizah tablosu çıkarılmıştır.

 

Kamil Issı'ya ilk olarak dilekçesine uygun olarak 11.00 ile 13.30 arasında Atatürk Meydanı'nda müzikli gösteri ve eylem yapma izni verildiği bilgisi alınmıştır. Ancak, CHP İlçe Başkanlığı ve Ali Acar Seçim Merkezi yetkililerinin gece boyunca yaptığı görüşmeler sonrasında en azından halkı kışkırtıcı bu eyleme engel olunmuştur.

Bugün ise halkımızın ve CHP'nin sağduyulu tavrı ile Belediye Yönetimi'ne karşı planlanan eylem olaysız sona ermiş, Marmaris üzerine oynanan oyunlar boşa çıkarılmıştır.

 

Şimdi, kamuoyunun dikkatini uzun süre tartışılacak şu sorulara çekmek istiyoruz;

-         Ortada Belediye'nin ve Başkan Ali Acar'ın Kamil Issı isimli şahsa yönelik bir tavrı yokken ve şahsın şikayetçi olduğu karar Muğla Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu'nun kararı iken, ortaya çıkarılan bu gerginlik kimin eseridir?

-         Bu eylem iznini, tüm uyarılara karşı yetkili makamlar neden seçim sonrasına ertelememiştir? Kamil Issı isimli şahsa neden tansiyonun bu kadar yüksek olduğu bu dönemde böylesine bir izin verilmiştir?

-         Acaba söz konusu şahsın Atatürk Anıtı'na, Belediye ve Ali Acar aleyhine siyah çelenk bırakması bu kadar acil bir ihtiyaç mıdır?

-         Kolay kolay trafiğe kapatılmayan Atatürk Bulvarı neden bu şahsın protesto eylemi için trafiğe kapatılmış ve vatandaşa eziyet çektirilmiştir?

-         Ali Acar'ı yıpratmak isteyenler ve sandıkta yenemeyeceğini görenler artık seviyeyi bu kadar düşürme ihtiyacı mı hissetmektedir?

-         AKP'li yerel yöneticiler eylem izni için resmi makamlar üzerinde baskı uygulamış mıdır?

YORUMLAR
A.r.e.n.a
Kamil Tekin
Muzo kardeşim madem sesi duymak istemiyorsun taşınırsın hiçbir şekilde burda konuşmaya hakkın yok ben arenanın sahibi sayılırım fazla sorun çıkartmana gerek yok biz iznimizi almışız sorun ne ?
31 Ekim 2009 Cumartesi 13:23
78.183.52.71
Marmaris olali
kultekin alanbay
marmaris in doga guzelligi , sicak kanli candan insanlari, bali, sunger i ve gulet yapimi nedeniyle dunyanin her tarafindan taninan guzel bir ilcedir.Arena ve diger barlar, marmaris merkezinde yasayan marmarislileri cok rahatsiz etmektedir.ses kirliligi yasam seklini etkilemektedir. bölgeden tasinmasi gereken carpik yer arenanin bulundugu yerden , kasaba disina tasinmasi gerekir. Dagdan gelen bagdaki kovar misali bazi sivri zekalilar marmarislinin yerinden tasinmasini istemektedir.biz onlara
07 Nisan 2009 Salı 22:14
213.89.162.93
okuyucu
okur
sizler nasıl haber okuyorsunuz saşırdım. areaanı yıkan yok... sadece ses düzeyi sorunu var zaten onu da kamil bey düzetseye başladı....
01 Nisan 2009 Çarşamba 02:52
88.241.215.168
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ