20 Temmuz 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kredi kartı borcunuzla başınız dertte mi
06 Eylül 2013 Cuma 09:30

Kredi kartı borcunuzla başınız dertte mi

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Kredi kartı borcunuzla başınız dertte mi ? Öyleyse, lafı uzatmadan size günümüzün en etkili çözümünden; kredi kartı borcu taksitlendirme hizmetlerinden bahsedeceğiz.

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Kredi kartı borcunuzla başınız dertte mi ? Öyleyse, lafı uzatmadan size günümüzün en etkili çözümünden; kredi kartı borcu taksitlendirme hizmetlerinden bahsedeceğiz. Kredi kartı taksitlendirme işlemleri; kredi kartı borçlarına uygulanan birikimli faizler ve asgari ödeme tutarları sonucu son yıllarda sayıları giderek artan kredi kartı mağdurlarına yönelik işlemler olarak son yıllarda uygulanmaya başladı. Bahsettiğimiz kredi kartı borcu taksitlendirme işlemi; borçlu bulunduğunuz bankayla aranızda aracı gibi düşünebileceğiniz taksitlendirme kuruluşuna başvurmanızla başlıyor. Kuruluş mevcut bir veya birden fazla kredi kartınızın borcunu hesaplayarak tek seferde tamamen kapatıyor.

Ardından ödenen borcunuza genellikle yıllık %12 dolayında olan bir vade farkı ekliyor ve toplam tutarı taksitlere bölüyor. Bu taksitlerin sayısı genelde 12 oluyor. Birikimli faizlere takılmayan bu aylık sabit tutar; kredi kartı borcu taksitlendirme hizmetini veren kuruluş tarafından her ay limiti yeterli ve açık bulunan herhangi bir kredi kartınızdan tahsil ediliyor. Tahsilatın yapılacağı kartın borcu için başvurulan kart bulunması zorunluluğu olmadığından eğer başka bir kartınız varsa borçtan dolayı kapalı olan kredi kartınız için de işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Yukarıda bahsettiğimiz kredi kartı borcu taksitlendirme işleminin tamamen yasal olması yanında pek çok avantajı da bulunuyor. Bunlardan en önemlileri bu hizmetin sizi altından kalkılamayan birikimli faizlerden ve dolayısıyla haciz gibi yasal işlemlerden kurtarması, kredi kartınız ve kimliğiniz hariç hiçbir özel belge gerektirmemesi ve borcunuza eklenen hizmet bedeli veya vade farkı haricinde dosya masrafı gibi hiçbir ekstra masraf gerektirmemesi. Bu yönleriyle kredi kartı taksitlendirme işlemi bankalara borç ödeme, kredi çekme gibi yöntemler arasından sıyrılarak en avantajlı ve en düşük masraflı yöntem niteliğini kazanıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
CHP Muğla'da kimi vekil olarak görmek istiyorsunuz?
RÖPORTAJ