09 Temmuz 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KORKU - GERİLİM DİZİSİNDE BİR İLK
22 Kasım 2019 Cuma 10:53

KORKU - GERİLİM DİZİSİNDE BİR İLK

GERÇEĞİN RENGİ GRİDİR

Mersin’de ekim ayında çekimlerine başlayan ve dizi sektöründe korku - gerilim türünde ilk kadın yönetmenin yer aldığı Gri dizisinin lansmanı geçtiğimiz günlerde yapıldı. Mersin ilçe belediye başkanlarının, Mersin Baro başkanının ve çeşitli odaların da katıldığı lansmana ilgi büyüktü. Konuşma yapan Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit Gri dizisinin Mersin’de sanat anlamında bir milat olduğunu belirtip, üstlerine düşeni seve seve yapacaklarını söyledi. Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ve Mersin Baro Başkanı Bilgin Yeşilboğaz da konuşmalarında desteklerini bildirip, ekibi kutladılar.

Bir gazetecinin araştırdığı haberlerde, karşılaştığı olayları korku - gerilim türünde işleyen dizinin yönetmenliğini üstlenen ve senaristlerinden olan Öznur Eroğlu “Türkiye’de yapılan korku-gerilim türündeki dizilerde ilk kadın yönetmen olmak beni gururlandırdığı kadar büyük bir sorumluluk da yüklemekte. Ekip arkadaşlarımızla titiz bir çalışma yürütmekteyiz. Dizimiz lansmanla ilk buluşmasını yaşadı ve davetlilerden tam not aldı. Benim için büyük bir motivasyon oldu. Umarım yakın zamanda da dizinin asıl sahipleri olan seyircilerimiz, evlerindeki ekranlardan Gri’yi izlemeye başlayacaklar.” dedi.

Dizinin yapımcısı ve senaristlerinden Serkan Demir, izleyicilerin alışık olmadıkları bir tarzla karşılaşacaklarını ve her bölümde heyecanın biraz daha artacağını söyledi. Türkiye’de korku dizisi denemelerinin olduğunu ancak devamının gelmediğini hatırlatan Demir, “Korku dizisi yapma fikri bir kaç yıl öncesinde oluştu. Fikir aşamasından prodüksiyon aşamasına kadar her anında özenli davranıyoruz ve bir birinin tekrarı olmayan, heyecanı yüksek bir iş ortaya koymak için çaba sarf ediyoruz. Şimdi doğduğum topraklarda, planladığım projelerin ilki olan GRİ dizisinin can bulması, beni ayrıca mutlu etmekte. Şu an sektörde yerel yapım korku-gerilim dizisi yok. GRİ; Türkiye piyasasını da ele geçirmek isteyen netflix, blutv, puhutv gibi internet kanallarına satışını hedeflediğimiz kaliteli bir dizi. Yapılan bu kalitedeki ve korku-gerilim tarzındaki bir işin, İstanbul harici bir yerde doğuyor olması dikkatleri üzerine çekeceği gibi, korku-gerilim tarzındaki bir dizide ilk Türk kadın yönetmeninin varlığı da ilgi odağı olacaktır.” dedi.

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ