20 Eylül 2019 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Korgeneral Uyar Suriye sınırında
01 Eylül 2013 Pazar 18:23

Korgeneral Uyar Suriye sınırında

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Korgeneral İhsan Uyar, Gaziantep ve Şanlıurfa'da Suriye sınırında incelemede bulundu.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Korgeneral İhsan Uyar, Gaziantep ve Şanlıurfa'da Suriye sınırında incelemede bulundu.

Korgeneral Uyar ve beraberindeki heyeti taşıyan helikopterler, Türkiye-Suriye sınırında bulunan Gaziantep’in Karkamış ilçesindeki 1’inci Hudut Bölük Komutanlığına indi. Buradaki askeri yetkililer ile bir süre görüşen Uyar, araçlarla sınır güvenliğini sağlayan Köprü Batı Karakolu ile Kıvırcık, Karanfil ve Türkyurdu köylerinde bulunan askeri güvenlik noktalarını ve Karkamış Sınır Kapısını ziyaret etti, incelemelerde bulundu.

Korgeneral Uyar, yaklaşık iki saat süren inceleme ve denetimlerin ardından helikopterle ilçeden ayrıldı.

Şanlıurfa'ya geçen Uyar ve beraberindekileri taşıyan helikopterler, Ceylanpınar ilçesinde 1.Hudut Tabur Komutanlığına bağlı ilçeye 20 kilometre mesafedeki Muratlı Karakoluna indi. Uyar'ı burada askeri yetkililer karşıladı.

Korgeneral Uyar ile beraberindekiler,  6 askeri araçla TİGEM Ceylanpınar Tarım İşletmeleri Konukevine geçti. Heyet, öğle yemeğinin ardından Suriye sınırına sıfır noktada bulunan 1. Hudut Bölük Komutanlığı'nda incelemelerde bulundu, sınırdaki gelişmeler hakkında bilgi aldı.

Heyet, 4 saatlik incelemenin ardından Ceylanpınar'dan ayrıldı.

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ