03 Temmuz 2020 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konut kredisinde faiz indirimi
01 Eylül 2008 Pazartesi 09:43

Konut kredisinde faiz indirimi

İşte bankaların konut kredisindeki faiz oranı

Konut satışlarındaki durgunluk faizleri düşüremeyen bankaları konut kredisi kullanmayı teşvik edici yan ürünler geliştirmeye itiyor. 2007'ye 31 milyar YTL seviyelerinde konut kredisi ile giren sektör, faizlerin 1.30'dan 1.50'ye doğru yükselmesiyle mart sonundan itibaren daralmaya başladı. İlk üç ayda 3 milyar YTL kredi kullanımı varken nisan ortalarından itibaren talepte yüzde 30 civarında bir düşme yaşandı.

Kapatma davasının ardından yeniden toparlanan piyasalarda yüksek faiz engelini aşmaya çalışan bankacılar promosyonlar ya da destek sektörü ile konut kredisi kullandırımını geliştirmeye çalışıyor. DenizBank konut kredisinin yanı sıra 24 ay sıfır faizle destek kredisi kullandırırken Garanti Mortgage “Taksit Bizden Mortgage” ürünüyle, 6-24 ay arasındaki son taksitleri ödüyor.

24 AYA KADAR FAİZSİZ DESTEK KREDİSİ

1 Eylül'e kadar kredi kullanan tüketiciye 2 kişilik yurtiçi uçak bileti hediye eden DD Mortgage ise yeni kampanyasında piyadaki nakit sıkışıklığını da göze alarak evini teminat gösterene ikinci ev için yüzde 100 kredi, ayrıca yine evi olana 50 bin YTL'ye kadar ihtiyaç kredisi veriyor. 2008 yılının ilk yarısında konut kredi hacmini yüzde 35 artıran Denizbank, emlak ofisi WEC International aracılığıyla konut sahibi olmak isteyenlere konut kredisi ile birlikte sıfır faiz ve 24 ay vadeye kadar “destek kredisi” sunacak.

DenizBank Perakende Bankacılık Grubu Genel Müdür Yardımcısı Arif İsfendiyaroğlu, mortgage'da kişiye özel programa vurgu yaparak “Mortgage kredisi kullanmak isteyen her bireyin farklı ihtiyaç ve beklentileri olduğu gerçeğinden yola çıkarak sunduğumuz yüzlerce farklı çözüm ile tüketicilerimize kendi mortgage kredisini yaratma imkanını sağlıyoruz” dedi.FAiZ AYNI FAiZ AYNI PAZARLAMA AYRI

Konut kredilerinde bankalar faizde indirime gitmemekle birlikte istikrarlı ödemeyi sağlamak için destekler sunuyor. İşte bir kaçı:

Garanti Bankası, düzenli olarak ödenmesi durumunda 120 ay vadeye 6 taksiti, 180 ay vadeye son 18 taksidi, 240 ay vadeye son 24 taksidi ödüyor.

Vakıfbank “Elastik” kredi ile yüzde 1 ile yüzde 30 arasında peşin komisyon ödenmesi durumunda faiz oranını siz belirleyin diyor. İsteyene masraf ve komisyonları krediye dahil etme imkanı da sunuyor.

Bank Pozitif, Back-Up paketi hediye ediyor.

Yapı Kredi Bankası tek başına ev alma imkanı olmayanlara birlikte ev almayı içeren “Ev Beraber Mortgage” paketini satıyor.

Fortis, maaşın 30 katına kadar konut kredisi veriyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ