20 Şubat 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kent Konseyinden Cumhuriyet Balosu
02 Kasım 2019 Cumartesi 11:02

Kent Konseyi'nden Cumhuriyet Balosu

Marmaris Kent Konseyi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla, Marmaris Belediyesi Çok Amaçlı Salon’da, Cumhuriyetimizin 96’ıncı yılını onurlandırmak için “Cumhuriyet Balosu” düzenledi.
Marmaris Belediyesi Kent Konseyi tarafından düzenlenen ve Kale Kültür Sanat Derneği ve Marmaris Musiki Derneği kadın korosunun sahne aldığı geceye yoğun katılım oldu. Geceye CHP İlçe Başkanı Fatma Gebeş Çimen, Marmaris Belediye Başkan Yardımcıları Burak Demirtaş ve İhsan Öztürk, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
whatsapp-image-2019-11-01-at-12.03.36-(2).jpeg
 
Saygı duruşu İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan balonun açılış konuşmasını Marmaris Kent Konseyi Kadın Meclisi üyesi Ruken Gürkan yaptı. Gürkan, “ Bilindiği gibi büyük Atatürk’ün önderliğinde tüm imkansızlıklara rağmen, büyük kararlılıkla yürütülen Kurtuluş Savaşı zaferle sonuçlanmıştır. Bu zafer tarihimizin en büyük dönüm noktasından biridir. Cumhuriyet rejimi, demokratik, laik ve sosyal hukuk devletinin temel kaynağı olmuştur.  29 Ekim 1923 sadece cumhuriyetin değil, umudun ve var olmanın yıl dönümüdür. Devlet yönetimi kişilerin eline bırakılamaz. Cumhuriyetle milletin bütün bireyleri yönetime katılabilir ve söz sahibi olabilir. Çünkü cumhuriyet yönetiminde bütün vatandaşlar eşit haklara sahiptir. Bu duygu ve düşüncelerle başta büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimizi rahmet anıyorum” dedi.
whatsapp-image-2019-11-01-at-12.03.36-(1).jpeg
 
Daha sonra  Kale Kültür Sanat Derneği ve Marmaris Musiki Derneği Kadın Korosu tarafından Şef Nilgün Kale eşliğinde Atatürk’ün sevdiği şarkılar seslendirildi. Baloya katılan davetlilerde şarkılara hep birlikte eşlik etti. Gecenin kapanışı ise Hikmet Akçelik tango eşliğinde Fikrimin İnce gülü şarkısı seslendirildi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ