26 Ocak 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kadınlardan Avcı’ya büyük ilgi
10 Mart 2009 Salı 10:43

Kadınlardan Avcı’ya büyük ilgi

Armutalan Ak Parti Belediye Başkan Adayı Uysal Avcı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla, işyerlerinde çalışan kadınları ziyaret edip karanfil verdi.

Armutalan Ak Parti Belediye Başkan Adayı Uysal Avcı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla, işyerlerinde çalışan kadınları ziyaret edip karanfil verdi. Avcı ve ekibi daha sonra Grand Paşa Otel'de kadınlara özel bir eğlence programı düzenledi. Armutalan'lı kadınlar programa yoğun ilgi gösterirken Avcı eşi Fitnat Hanım'a karanfil hediye etti. Kadınlar canlı müzik eşliğinde hem stresten arındılar hem de bol bol eğlendiler.

Grand Paşa Otel'in Salonunu dolduran kadınların hepsine karanfil veren Armutalan Ak Parti Belediye Başkan Adayı Uysal Avcı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günlerini de kutladı. Kadınlara hitaben kısa bir konuşma yapan Avcı kadınlara sözde değil özde değer verdiklerini ve listelerinde kadın meclis üyesi adaylarına yer verdiklerini hatırlattı. Tek İl Belediye Başkan Aday'ının ve Muğla ilinde kadın tek belde belediye başkan adaylarının kendilerin olduğunu da anımsatan Avcı konuşmasını şöyle sürdürdü; “8 Mart ve Dünya Kadınlar Gününüzü yürekten kutluyorum.

8 Mart 1857 yılında New York'da polisin binlerce işçi kadının grevini kırmak için saldırmasıyla çıkan yangında ölen 129 kadın işçinin anısına 8 Mart Dünya Kadınlar Günü olarak kabul görmüştür. 8 Mart, 1910 yılında, 2. Uluslararası Kadınlar Kongresi'nde Clara Zetkin'in önerisiyle, "Dünya Kadınlar Günü" olarak kabul edildi. 1975 yılında Birleşmiş Milletler Kurulu'nda tüm dünyada kutlanmak üzere bu tarihi Dünya Kadınlar Günü olarak kabul edilmiştir.

Dünyamızın en güzel varlıkları kadınlarımızla ilgili çalışmalarımız projelerimiz var. Kadınlarımızı özde değil özde ve icraatlarımızla yanında olduğumuzu göstereceğiz. Toplumsal yaşamımızın merkezi olan kadınlarımıza Armutalan'da bugüne kadar görülmemiş güzellikte icraatlarımız olacak.”

Daha sonra Kadın Kolları ekibi ve davetli kadınlar canlı müzik eşliğinde gönüllerince eğlendiler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ