15 Aralık 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kadına yönelik şiddet ödüllendiriliyor mu?
26 Şubat 2018 Pazartesi 17:05

Kadına yönelik şiddet ödüllendiriliyor mu?

Türkiye’nin en önemli sorunlarından biri olan ve bir türlü önüne geçilemeyen kadına yönelik şiddet bu sefer de ünlü bir sunucuyla gündemde.

 

Her gün evlerimize giren yarışma sunucusu Ali İhsan Varol’un eşine şiddet uyguladığı haberleri medyada yer aldığı halde, sunucunun büyük bir kanalda yarışma sunmaya hazırlandığı iddia edildi.


Eşine yönelik şiddet haberlerinden hemen sonra büyük bir kanalda yarışma sunması beklenen Varol’un kadına yönelik şiddeti adeta ödüllendiriliyor mu sorusunu akıllara getirdi.


Kadına yönelik şiddet, taciz olaylarının azaltılması için bir taraftan çalışmalar yapılırken bir taraftan medya önündeki kişilerinde de yaşamlarıyla kötü örneklerin medyada boy göstermesine kamuoyunun vereceği tepki de merak konusu Toplumsal bu sorunun önüne geçmede en güzel araçlardan birisi olan medya da ver alacak kişilerin şiddetin içinde olması, şiddetle anılıyor olması, daha kötüsü şiddeti uygulayan kişi olması da çok vahim bir durum.


Ülkemizde önemli bir insan hakkı ihlali olan kadına yönelik şiddete başvuran sunucu Ali İhsan Varol’un rol bir insan olduğundan yola çıkarak büyük bir kanala sunucu olması şiddete verilen bir pirim aynı zamanda. 


Umarız bu büyük kanal yöneticileri bu duruma pirim tanımaz.

-3.5 yıl ceza almıştı 
Kelime Oyunu adlı yarışma programının sunucusu Ali İhsan Varol'un eşi Ayşe Varol, eşini karakola şikayet etmiş, ekranın sempatik sunucusu İstanbul Ailenin Korunması Bürosu tarafından başlatılan soruşturma sonrasında mahkemeye sevk edilmişti.


Asliye Ceza Mahkemesi, Ali İhsan Varol'un 3.5 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanmasına karar vermişti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Marmaris Belediye Başkan Adayı Kim Olsun?
RÖPORTAJ