21 Ocak 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
kadem Meteden sert açıklama
23 Mart 2009 Pazartesi 00:01

kadem Mete'den sert açıklama

AK Parti Marmaris İlçe Başkanı Kadem Mete, Marmaris'in Osmaniye köyünde özel bir şirkete ait maden arama ve işletme ruhsatının Maden İşleri Genel Müdürlüğü tarafından kesin olarak iptal edildiği söyledi.AK Parti Marmaris İlçe Başkanı Kadem Mete, Marmaris'in Osmaniye köyünde özel bir şirkete ait maden arama ve işletme ruhsatının Maden İşleri Genel Müdürlüğü tarafından kesin olarak iptal edildiği söyledi.
Marmarisli çevreciler ve Marmaris Belediyesi Kent konseyi tarafından geçtiğimiz gün yapılan açıklama ile Marmaris'te verilen 41 maden arama ruhsatının iptal edilmediğini sadece 26 Mart tarihinde Muğla idare mahkemesinde yapılacak duruşmaya kadar durdurulduğunun açıklandı. Kent konseyi üyeleri Cuma günü yaptıkları çağrı ile tüm vatandaşların duruşmaya gelerek kendilerine destek olmalarını istediler.
Yapılan bu açıklamalar sonrasında Ak Parti Marmaris İlçe teşkilat başkanı Kadem Mete bir basın toplantısı düzenleyerek Kent konseyi ve çevrecilerin halkı yanlış bilgilendirdiğini maden arama ruhsatlarının mahkemeye kadar durdurulmadığını kesinlikle iptal edildiğini açıkladı. Mete yaptığı basın toplantısında raporları okumadan açıklama yaptıklarını iddia ederek “ Kent konseyinde görev alan ve bu açıklamaları yapan kişilerin bazıları ya CHP meclis üyesi, kimileri seçim kurulu yedek üyeleri. Bu kişiler benim yalan beyanlarda bulunduğumu iddia etmekteler. Maden arama izninin iptal edilmediğini sadece durdurulduğunu söyleyerek halkı yanlış bilgilendirmekteler. Ben bu arkadaşların yaptıkları açıklamaları son derece maidar buluyorum. Bu arkadaşlar okumaktan yoksun derken anladığım kadarı ile aynı zamanda anlama özürlüler. . Bakanlıktan gelen karar bu kadar açıkken, benim yalan söylediğimi ileri sürenler okuduğunu anlama özürlü kişilerdir. Arzu ederlerse kent meclisi üyelerine bu belgeleri gönderebiliriz Bu belgeleri kendilerine gösterdik burada arama izinleri durdurulmuş mu yoksa iptal mi edilmiş yeniden incelesinler. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının Maden İşleri Genel müdürlüğü bu ruhsatın mahkeme kararı ile iptal edildiğini yazı ile Orman genel müdürlüğüne bildirmiş. Orman Genel Müdürlüğü de maden arama izninin iptal edilmesini Marmaris Orman İşletme müdürlüğüne ileterek gerekli işlemin yapılmasını sağlamış. Ben gene bir yerde yanlış mı var diye yeniden Maden İşleri genel müdürünü arayarak sordum Müdür Bey bana orada iptal edildi diye yazıyor okumadınız mı diye sordu. Yani verilen karar sonrasında yapılan duruşma tamamen formalite davasıdır ve mahkeme heyeti izinlerin iptal edildiğini belirterek davayı düşürecektir. Hukuku bilen kişilerin bunu bildiği halde hala böyle açıklamalar yapması tamamen belli bir art niyet meselesidir. Asıl amaçları gündemi saptırmaktır. Kimlerin yalan söylediği belgelerle ortadadır” dedi.

YORUMLAR
siz kendinizi dusunun
azurahaze
sen kalkıptA maden maden dıyıp durcana gıt kendı partıne bak maden acılsın marmarıs kalkıcanacak sankı daha onceden cok temızdınız hava kırlenecek dıye kendızı yırtıynuz
28 Mart 2009 Cumartesi 08:37
78.178.87.15
ERDAL
MUZO
Hayırdır sen niye alındın?yazıklarımın nesi seni rahatsız etti?Ayykakabıcılar olmasında başka bişi olsun ne far eder.Demek istene önemli olan.Galiba sende akp lisin .akp li isen daha iyi,bi düşünb bakalım kim verdi bu ruhsatları?
25 Mart 2009 Çarşamba 17:40
88.236.74.181
muzo'ya yorum
ayakkabıcı erdal
ula muzo ayakkabıcılar üzerinden siyaset yapma o ayakkabıları annene giydirirler.akıllı ol
24 Mart 2009 Salı 15:37
88.247.249.88
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ