22 Mart 2019 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İZZET ÜNSALDAN BARAJ SORUSU
01 Temmuz 2018 Pazar 14:23

İZZET ÜNSAL'DAN BARAJ SORUSU

Marmaris Belediyesi'nin resmi sosyal medya hesaplarından paylaştığı tanıtım ve 14 yıllık faaliyetler videosuna işadamı ve dönemin ANAP ilçe başkanı İzzet Ünsal'dan tepki geldi.

Marmaris Belediyesi'nin resmi sosyal medya hesaplarından paylaştığı tanıtım ve 14 yıllık faaliyetler videosuna işadamı ve dönemin ANAP ilçe başkanı İzzet Ünsal'dan tepki geldi. Ünsal sosyal medya hesabından, 'Marmaris Belediye başkanımızı tebrik ediyorum. Çok güzel bir baraj yapmış, Marmaris'in su sorununu çözmüş, ben balık hafızalı bir insanım. Bir arkadaş bana hatırlatabilirmi? Baraj kaç yılında ihale edilmiş, kredisini hazine ve bakanlar kurulu ne zaman onaylanmış, hatırlamak istiyorum, saygılarımla' şekinde paylaşım yaparak tepkisini dile getirdi. Kısa sürede yüzlerce kişinin de yorumlarıyla Ünsal'a destek vermesi gözlerden kaçmadı.

Marmaris Barajı:

Marmaris ve çevresi için uzun zamandır sıkıntı yaratan içme suyu sorununa çözüm getiren baraj, rahmetli Marmaris Belediye Başkanı İsmet Karadinç döneminde, 1998 yılında Marmaris merkez ve belde belediyelerinin oluşturduğu “Mariç-Belbir” isimli altyapı ve çevre koruma birliği tarafından başlatılan çalışmanın ürünüdür. Marmaris Barajı, Muğla’nın Marmaris ilçesinde Kocalan Deresi üzerindedir. Sulama ve içme suyu temini amacıyla 1998- 2005 yılları arasında yapılmış bir barajdır. Beton ve kaya gövde dolgu tipi olan barajın gövde hacmi 7.060.000 m3, akarsu yatağından yüksekliği 49,00 m. normal su kotunda göl hacmi 30,00 hm3, normal su kotunda göl alanı 2,32 km2‘dir. Baraj, 30 milyon metreküp su tutma kapasitesine sahip olduğundan, Marmaris ve beldelerinin yıllık su ihtiyacının 11 milyon metreküp. 2040 yılına kadar bölgenin içme suyunu temin edecek olan barajdan aynı zamanda tarım ve turizmle geçinen Çamlı köyüne de sulama suyu veriliyor. Barajın işletmesi ve yönetimi Büyükşehir Yasası'nın ardından Muğla Büyükşehir Belediyesi'ne geçti.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Kim Olsun?
RÖPORTAJ