19 Ağustos 2019 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Irmak; Tugay ve Mete ispat etmelidirler
03 Mart 2009 Salı 15:51

Irmak; Tugay ve Mete ispat etmelidirler

Gündem Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Temel Irmak, dün Marmaris Yeni Sayfa Gazetesinde “Tugay'a Şantaj mı Yapılıyor” başlığı altında yayınlanan yazıdan dolayı Yeni Sayfa Gazetesi ve haberde adı geçen Ali Doğan Tugay ve Kadem Mete'yi ispata davet etti. Irm

Gündem Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Temel Irmak, dün Marmaris Yeni Sayfa Gazetesinde “Tugay'a Şantaj mı Yapılıyor” başlığı altında yayınlanan yazıdan dolayı Yeni Sayfa Gazetesi ve haberde adı geçen Ali Doğan Tugay ve Kadem Mete'yi ispata davet etti. Irmak “İspat edemeyen müfteridir” dedi.

 

Gündem Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Temel Irmak, dün Marmaris Yeni Sayfa Gazetesinde “Tugay'a Şantaj mı Yapılıyor” başlığı altında yayınlanan yazıdan dolayı Yeni Sayfa Gazetesi ve haberde adı geçen Ali Doğan Tugay ve Kadem Mete'yi ispata davet etti. Irmak “İspat edemeyen müfteridir” dedi

 

 “İSPAT EDEMEYEN MÜFTERİDİR”

 

Yeni Sayfa Gazetesi'ndeki habere göre;

“Suç olarak; “ İnternet ortamında haksız rekabet yapmak suretiyle siyasi ve ekonomik rant elde etmeye çalışmak, seçimlere hile karıştırmak” amacını güden bu olumsuz durumda “Şikayetlilerden Kürşat Keskin, yaklaşan 2009 yerel seçimleri öncesinde Adalet ve kalkınma Partisi Marmaris Belediye Başkan adayı Doğan Tugay adına bizim bilgimizin dışında www.dogantugay.com isimli bir web sitesi kurmuştur. Adı geçen şahıs gerek partimize ve gerekse Belediye Başkan adayımıza müracaat ederek bu siteyi fahiş bedellerle tarafımıza satmaya çalışmıştır. Bu talebi kabul görmeyen Kürşat Keskin, diğer şikayetli olan Marmaris Gündem Gazetesinin sahibi ve sorumlusu ile de işbirliği yaparak site yayınlarına internet üzerinden başlamış ve aşağıda izah edileceği üzere taraflı, haksız ve seçim hileleri yapmaya başlamışlardır. Bahse konu internet sitesine girildiği vakit ilk 10 saniye başka bir partinin belediye başkan adayının logosu ve reklamı çıkmakta.. Akabinde site, Marmaris Gündem gazetesine dönüşmektedir. Yani internet ortamında tarafımızın adı kullanılarak, rakip bir partinin reklamı yapılmaktadır. Şikayetliler tarafımıza müracaat ederek bu işi düzeltme karşılığında da da ciddi bedeller talep etmekte ve bu suretle adeta partimizden ve başkan adayından para sızdırmaya çalışmaktadırlar. Bu duruma parti yetkilileri tanıktır. Herhangi bir insanın adına site kurmak ve daha sonra bu sitede aleyhe yayın yapmak ve bu işlemlerin düzeltilmesi için para sızdırmaya çalışmak şantaj suçuna konu edilecek durumlardır” denilmektedir. Yalan ve iftira dolu bu haberi yayınlayan gazete başta olmak üzere yazıda adı geçen Kadem Mete ve Ali Doğan Tugay'ın bu yazılanları yalanlaması gerektiğini kaydeden Temel Irmak, adı geçen sitenin isim haklarının kendilerinde olduğunu ve yasal hakları çerçevesinde davranış sergilediklerini belirtti. Güvenilir ve dürüstlük sloganları ile yola çıkan Ali Doğan Tugay'ın haberi yalanlaması gerektiğini çünkü yazılanların hepsinin yalan olduğunu ifade etti.

Gündem Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Temel Irmak, dün Marmaris Yeni Sayfa Gazetesinde “Tugay'a Şantaj mı Yapılıyor” başlığı altında yayınlanan yazıdan dolayı Yeni Sayfa Gazetesi ve haberde adı geçen Ali Doğan Tugay ve Kadem Mete'yi ispata davet etti. Irmak “İspat edemeyen müfteridir” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü.

“Son zamanlarda Yenisayfa adlı yerel gazetede bilinçli olarak Temel Irmak ismi yıpratılmaya çalışılmaktadır. Habere göre Sayın Mete'den bu iddiasını ispata davet ediyorum. Eğer ispat edemezse ilçe başkanlığı gibi şerefli bir görevi bırakmasını talep ediyorum. Eğer ederse Temel Irmak olarak gazetecilik hayatımı noktalayacağım. Sayın Ali Doğan Tugay'la Temel Irmak ne zaman görüşmüştür. Sayın Tugay, benim ondan bir talebim olup olmadığını açıklasın. Dürüst, çalışkan, ilkeli güler yüzlü ve adil olduğunu seçim broşürlerine yazan Sayın  Tugay bunu ispat etmelidir. Şahsımdan değil, Gündem Gazetesinin değerli okurlarından özür dilemelidir. Bu konu hakkında yasal haklarımızı sonuna kadar kullanacağız. Kamuoyuna saygılarımla bildiririm.

 


YORUMLAR
tombulllllllllll
sadi ve akp
sadi tombulun marmariste ne olduğunu herkes biliyor nasıl bir gazeteci olduğunu gazetecilikten önce ne iş yaptığını.. ali acar seçimi kazanırsa sadi tombul ve tayfasının allah yardımcısı olsun olan tugayın paralarına olucak....şimdiden iftira gazetesiiiiiiiii marmarisin yalan gazetesiiiii... yeni sayfa yazarları bir gün bu iftiralar yüzünden hastanelik olucak.. köpek salmayacaklar üstüne... kendileri saldırcak artık..
03 Mart 2009 Salı 23:22
88.250.198.162
Yasak
Atıf
ilkelere aykırı mesaj :)
03 Mart 2009 Salı 22:06
85.99.110.176
destek
vatadas 1
her türlü şey beklenir bunlar dikkat edin... ofisinide soyulmuş... aman dikkattt
03 Mart 2009 Salı 20:18
88.242.3.1
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
İstanbul Seçimlerini kim Kazanır
RÖPORTAJ