12 Temmuz 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İlhan Selçuk duruşmada
27 Ekim 2008 Pazartesi 11:30

İlhan Selçuk duruşmada

Ergenekon davasına tutuksuz sanıklar da katılıyor. Oturumda gözler İlhan Selçuk'ta olacak..

Ergenekon davasının tutuksuz sanığı Cumhuriyet Gazetesi İmtiyaz Sahibi İlhan Selçuk, duruşmaya katılmak için Silivri Cezaevi'ne gitti. Selçuk, "Duruşmaya mı katılacaksınız?" sorusuna, "Evet, oraya gidiyorum" cevabını verdi. İlhan Selçuk'un bulunduğu araca binen iki koruması da Selçuk'a eşlik etti.

TUTUKSUZ SANIKLARIN KİMLİK TESPİTİ YAPILACAK

Ergenekon davasının 3. duruşmasında tutuksuz sanıkların kimlik tespitinin ardından iddianamenin okunması bekleniyor.

Bu arada, son operasyonda gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan ve davanın tutuklu sanıklarından Emekli Binbaşı Zekeriya Öztürk'ün avukatı Ertaç Giray da duruşmaya geldi. Sarıyer eski Savcısı olan Ertaç Giray, Ergenekon operasyonu kapsamında gözaltına alınmış ve savcılık ifadesinin ardından serbest bırakılmıştı.

BASIN YAN ODADAN İZLEYECEK

Bu durumda haber ajanslarının muhabirleri ile diğer basın kuruluşlarının temsilcileri, davayı, duruşma salonundan sayılan ve iç salonun bitişiğinde yer alan dış salondaki LCD ekrandan canlı olarak izleyecek.

ÇAMUR DERYASI

İstanbul'da iki gündür etkili olan sağanak yağmur, Ergenekon davasını takip edecek basın mensuplarını da etkiledi. Soğuk bir hava ve çamurla karşılaşan basın mensupları, zor şartlar altında çalışmalarını sürdürüyor. Silivri Belediyesi ekipleri de cezaevi önünde kumlama çalışması yapıyor. Bu arada, cezaevi önünde çok az sayıda gösterici ve seyyar satıcının bulunması dikkatlerden kaçmadı

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ