05 Temmuz 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İçmeler’de bacalar temizleniyor
10 Eylül 2008 Çarşamba 13:48

İçmeler’de bacalar temizleniyor

Yaz sezonunun sonlarına gelindiği şu günlerde İçmeler Belediye ekipleri çevre temizliğinde duyarlı çalışmalarına devam ederken bacaların da temizliği başladı.

Belediye ekiplerinin özenle devam ettirdiği temizlik çalışmalarında, özellikle olası bir yağmurda tıkanma veya taşmayı önlemek için yollarda bulunan bacaların temizlenmesi sürdürülüyor. İçmeler Belediye Başkanı Yavuz Çokberkit “Her ihtimali düşünmek zorundayız. Olası bir yağmurda beldemizin sorun yaşamasını istemiyoruz” dedi.
Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri beldedeki tüm cadde ve sokaklardaki yol bacalarındaki temizliğe azami titizliği gösteriyor. Çevreyi rahatsız etmeyecek ve görüntü kirliliği yaratmayacak şekilde yapılan çalışmaları 4 kişilik ekip sürdürüyor. Kanalların açık tutulması için devamlı temizlik çalışmalarının yapıldığını söyleyen Belediye Başkanı Yavuz Çokberkit “Yaz ayında yağmur yağmaz diye kanalları temizlememezlik edemezdik. Aniden bastıracak kısa süreli sağanak yağış bile beldemizi etkileyebilir. Bu nedenle sürekli olarak kanalların açık tutulması gerekiyor. Şu an için 4 kişilik ekip ile çalışıyoruz. Gerektiğinde sayı daha da fazlalaşır. Önemli olan yaz-kış demeden beldemiz ile ilgili her türlü tedbirleri almalıyız. Vatandaşlarımızın rahat ve huzurlu bir ortamda yaşayabilmeleri için üzerimize düşen görevi yerine getirmeliyiz” dedi.Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ