06 Temmuz 2020 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İçmeler Belediyesi Kültür etkinlikleri
29 Ağustos 2008 Cuma 11:15

İçmeler Belediyesi Kültür etkinlikleri

İçmeler Belediyesi tarafından yapılan kültür etkinlikleri kapsamında,İzmir Kültür Sahnesi İsmail Gülnar Tiyatrosu, İsmail Gülnar'ın yazıp yönettiği tek perdelik “Herşey Halkım İçin” isimli oyunu Sarba Meydanı'nda sahneye koydu.

İçmeler Belediyesi tarafından yapılan kültür etkinlikleri kapsamında,İzmir Kültür Sahnesi İsmail Gülnar Tiyatrosu, İsmail Gülnar'ın yazıp yönettiği tek perdelik “Herşey Halkım İçin” isimli oyunu Sarba Meydanı'nda sahneye koydu. B Yavuz Çokberkit “Yoğun iş temposu ve maç gecesi olmasına rağmen ilgi gösteren halkımıza teşekkür ediyorum. Kültür etkinliklerimiz devam edecek” dedi. İsmail Gülnar,Çokberkit'e onur belgesi verdi.
Mehmet Dikişçi, Kamil Tekne, Aytül Bayırgan, Tolgahan Gülnar, Berna Gülnar,
Reşat Erozan ve Türk Sinemasına 1500 film kazandıran 82 yaşındaki Yılmaz Kurt'un sahneye koyduğu oyunda bir belediye başkanı ve belediye çalışanlarının başlarından geçen olaylar traji komik olarak anlatılıyor. Beğeni kazanan tek perdelik oyundan önce konuşan Belediye Başkanı Yavuz Çokberkit şunları söyledi:
İçmeler halkı sanatçı ve sanata önem verir
“Bu sıcak yaz sezonundaki ağır iş temposunu herkes biliyor. Turistik beldelerin para kazanacağı aylar belli. Bu kadar yoğun çalışma ortamına ve hele hele televizyonda da Fenerbahçe ve Galatasaray'ın Avrupa Kupası maçlarının olmasına rağmen halkımızın sanat ve sanatçıya gösterdiği ilgi güzel. Halkımızla gurur duyuyorum. Belediyemizin kültür etkinlikleri devam edecek”
Başkanımıza Onur Belgesi verildi
İzmir Kültür Sahnesi İsmail Gülnar Tiyatrosu Yönetmeni İsmail Gülnar da Belediye Başkanımıza sanat ve sanatçıya verdiği değer ve önemden dolayı teşekkür ederek kendisine Onur Belgesi verdi. Gülnar “Oyunumuzda konu edilenler ülkemizin hemen her yerinde yaşanabilecek günlük olaylardan derlendi. İçmeler'de sanatçı ve sanata gösterilen ilgiye teşekkür ediyoruz” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ