25 Mayıs 2020 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hem Ergenekoncu hem PKKlı
02 Ekim 2008 Perşembe 18:22

Hem Ergenekoncu hem PKK'lı

Tuncay Özkan'la birlikte tutuklanan Dr. Hüseyin Nazlıkul'un, PKK'nın Almanya örgütlenmesinde etkin olarak çalıştığı ortaya çıktı.

Ergenekon operasyonlarının sekizinci dalgasında yakın arkadaşı gazeteci Tuncay Özkan'la birlikte tutuklanan Dr. Hüseyin Nazlıkul'un, bölücü terör örgütü PKK'nın Almanya örgütlenmesinde etkin olarak çalıştığı ortaya çıktı.

PKK yanlısı nasname.com adlı sitede yayınlanan terör örgütünün eski üst düzey yöneticilerinden Şükrü Gülmüş'ün yazısına göre, Nazlıkul ailesinin PKK ile ilişkisi bu kadarla sınırlı değil. Hüseyin Nazlıkul'un bir kardeşi de PKK'da üst düzey yöneticilik yapmış. Diğer bir kardeşi ise Almanya'daki PKK yanlısı Özgür Politika gazetesinde yönetici düzeyinde çalışıyor.

Nazlıkullar'la ilgili ilginç yazı şöyle devam ediyor:

"Nazlıkul, Almanya'da PKK yanlısı organizasyonlarda bulunan biri. PKK'nın organize ettiği birçok faaliyette yer alan Nazlıkul, bir dönem yine örgütün dış ilişkiler biriminde diplomasi faaliyetleri yürütmüş. Nazlıkul'un bir kardeşi uzun yıllar PKK'da komutanlık düzeyinde gerilla faaliyeti yürüten, Terzi Cemal'in yardımcısı Celal (K)'dir. Dr. Nazlıkul, Kanaltürk ve daha sonra Biz TV'de Özkan ve Ergenekon ilişkilerini yürütürken, kardeşi Ahmet Nazlıkul ne iş yapıyor dersiniz? Kardeş Nazlıkul da Almanya'da yayınlanan Özgür Politika gazetesinde yönetici düzeyinde çalışıyor! Kimin eli kimin cebinde bilemeyiz. Kuşku yok ki kardeşlerden biri PKK'lı, diğeri ise Ergenekoncu olabilir. Neden olmasın!"

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ