21 Kasım 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hastanede yangın ve deprem tatbikatı
05 Eylül 2013 Perşembe 16:48

Hastanede yangın ve deprem tatbikatı

Fethiye'de özel bir hastanede düzenlenen yangın ve deprem tatbikatı gerçeğini aratmadı

Fethiye'de özel bir hastanede yangın ve deprem tatbikatı yapıldı.

Özel Lokman Hekim Esnaf Hastanesi, Acil Afet Derneği ile Fethiye Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen tatbikatta, senaryo gereği yangın çıkan hastanede binanın üst katında kalan yaralılar, halatlar yardımıyla aşağı indirildi. İtfaiye ekipleri güvenli bir alanda yangın çıkartıp hastane personeline nasıl müdahale edileceği gösterdi. Daha sonra senaryo gereği yaşanan depremde, hastanenin güvenli şekilde boşaltılması sağlandı.

Acil Afet Derneği Genel Başkanı Dr. İlhan Öztürk, gazetecilere yaptığı açıklamada, hastane yetkililerinin bir çok devlet ve üniversite hastanelerine göre afete karşı daha duyarlı olduklarını söyledi. Tatbikatta yaşanabilecek bir afet durumunda personelin teknik yeterliliğinin artırılmasına yönelik çalışma yaptıklarını belirten Öztürk, "Kurduğumuz halatlarla yoğun bakım ve yürüyemeyen hastaların nasıl kurtarılacağını gösterdik. Dernek olarak ülke genelinde bir çok hastanenin eğitim ve tatbikatını yapıyoruz. Bu konuya bu kadar hassas oldukları için hastane yetkililerine teşekkür ediyorum" dedi.

Fethiye Özel Lokman Hekim Esnaf Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Murat Aynacı ise her yıl düzenledikleri tatbikatı bu yıl da başarılı şekilde tamamladıklarını ifade etti. Fethiye'nin birinci derecede deprem bölgesinde olması ve hastanelerde ortaya çıkabilecek yangın gibi tehlikelerde personelin ilk müdahaleyi yapabilmeleri amacıyla bu tatbikatı gerçekleştirdiklerine değinen Aynacı, daha önceki tatbikatların uygulamaya yönelik olduğunu bu yıl ise personelin daha aktif katılımını sağlamaya çalıştıklarını dile getirdi.

Aynacı, 2 gün boyunca teorik eğitim alan personelin bu tatbikatla da uygulama yapma imkanı bulduğunu ifade ederek, yaklaşık 50 personelin tatbikatta aktif görev aldığını belirtti.

Muhabir: Sistem
Yayınlayan: Güç Gönel

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Marmaris Belediye Başkan Adayı Kim Olsun?
RÖPORTAJ