09 Ağustos 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Halit Narin artık tekstilin zirvesinde
25 Ekim 2008 Cumartesi 12:42

Halit Narin artık tekstilin zirvesinde

Marmaris'e büyük yatırımların mimarı, Tekstil Sanayi İşverenleri Sendikası Başkanı Halit Narin, 500 milyar dolar büyüklüğündeki dünya tekstil sektörünün en önemli örgütü sayılan Uluslar arası Tekstil Sanayicileri Federasyonu başkanlığına getirildi.

Derya ÇAVUŞ
Marmaris'te MOBESE kameralarının kurulumuna büyük katkı sağlayan, başarılı, hayırsever, aynı zamanda da birçok yatırım ve işlerin mimarı olan işadamı Halit Narin bizlere bir gurur daha yaşatarak Uluslar arası Tekstil Sanayicileri Federasyonu başkanlık koltuğuna oturdu.

TÜRK TEKSTİLİNİN GURUR GÜNÜ
Türkiye Tekstil Sanayi İşverenleri Sendikası(TTSİS) Başkanı Halit Narin, 500 milyar dolar büyüklüğündeki dünya tekstil sektörünün, 30'u aşkın üye ülkeli en önemli örgütü olarak kabul edilen Uluslararası Tekstil Sanayicileri Federasyonu'nun (ITMF) başkanlığına getirildi.
Konuyla ilgili TTSİS'ten yapılan açıklamada Halit Narin'in, dünyada hangi devletlerle diyalog kurulacağına, hangi politikaların izleneceğine, hangi politikalarla hangi tekstil branşının kalkınacağına ve yatırımlara kadar pek çok alanda etkin olan ITMF'nin başkanlık görevini Mauritius'ta yapılan bir törenle Güney Afrikalı Walter Simeoni'den devraldığı bildirildi.

ITMF 104 YILLIK BİR ÖRGÜT
ITMF 1904 yılında, İngiliz pamuk ipliği sanayinin öncülüğünde Zürih'te kuruldu. ITMF'ye üye 30 civarında ülke bulunuyor ve örgüt 500 milyar dolar büyüklüğündeki dünya tekstil sanayisinin çatı örgütü olarak kabul ediliyor.
Türkiye Tekstil Sanayi İşverenleri Sendikası, dünya tekstil sanayindeki gelişmeleri yakından takip edebilmek ve üyelerini bilgilendirmek amacıyla, 1974 yılında Uluslararası Tekstil Sanayicileri Federasyonu'na (ITMF) üye oldu.
Son olarak Çin'in üye olduğu Uluslararası Tekstil Sanayicileri Federasyonu'nun başlıca amaçları şöyle sıralanıyor:
“Tekstil firmalarının ortak ilgi alanına giren konuları tartışmak için bir forum oluşturmak, tekstil örgütlerinin sanayi ilgilendiren konularda bilgi alışverişi için tarafsız bir toplantı zemini oluşturmak, dünyadaki tüm ülkelerde tekstil imalat sanayilerindeki gelişmeler hakkında istatistiki ve diğer bilgilerin toplanması için bir merkez olarak faaliyet göstermek, pamuk ve suni sentetik elyaflar gibi hammaddelere ilişkin konularda dünya tekstil sanayinin sözcülüğünü yapmak, tekstil sanayileri, hükümetler ve tekstil sanayi ile ilgili hükümetler arası örgütler arasında bir irtibat merkezi fonksiyonunu gerçekleştirmek”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ