15 Temmuz 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
GETOB’dan kaymakama ziyaret
15 Eylül 2008 Pazartesi 13:14

GETOB’dan kaymakama ziyaret

Güney Ege Turistlik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri kaymakam A. Serdar Polat'ı makamında ziyaret ettiler.

Yarım saat süren görüşmede birlik yöneticileri kaymakam Serdar Polat'a hoş geldin ve başarı dileklerini ilettikten sonra önümüzdeki dönem gerçekleştirecekleri turizm fuarına kendileriyle birlikte katılma taleplerini ilettiler. Kendilerinin herhangi bir siyasi misyonlarının olmadığı birlik olarak tek dertlerinin Marmaris ekonomisinin belkemiği olan turizmi canlandırmak; otel ve turizm işletmelerine rahat nefes aldırmak olduğunu, bunun için başta kaymakam olmak üzere tüm resmi ve özel kurum ve kişilerden destek beklediklerini belirten GETOB Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Açıkgöz. “Turizmin görünmeyen ve beklide en önemli yüzü sezon öncesi yapılan ürün tanıtımıdır. İlçemizin en yüksek mülki amiri olarak önümüzdeki sezonda katılacağımız en az bir iki fuara sizi de bekliyoruz” dedi.
Kaymakam A Serhat Polat ise bu ziyaretten memnun olduğunu Marmaris için böylesi önemli bir birliğin üyeleri ile tanışmış olmaktan mutlu olduğunun belirterek “pek tabiî ki bundan böyle işimiz gereği sık sık karşılaşacağız” dedi.
“Marmaris demek turizm demek” diyen Polat konuşmasına şöyle devam etti: “Fuara davet ettiniz elbette bunu değerlendireceğim Gerçekten de biz turizm işinin sadece görünen yüzü ile ilgiliyiz. Ama bunun birde arka planı var. Yani mutfak kısmı. Bu mutfağı sanırım turizm fuarlarında görebiliriz. Turist getirmenin ne kadar zor bir iş olduğunu anladığımız zaman gelen turistin değerini çok daha iyi kavrayabiliriz” dedi
Güvenlik konusunda ise bu sorunu mülki amirliğin en önemli savsaklanamaz görevleri içinde telakki ettiğini belirten Polat, siz elde var bir kabul edin hiç merak etmeyin güvenlik bugünkünden kötü olmayacağı gibi daha da iyi olacak. Konuyla ilgili olan emniyetimizde bu konuda oldukça gayretli” dedi.

YORUMLAR
türk geceleri
ahmet gül
bundan yaklaşık 15gün önce yani ağustosun15 i filan,denizli ilnden marmarise tatile geldim.armut
16 Eylül 2008 Salı 23:54
81.215.226.111
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ