16 Temmuz 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gençlere yer verin
07 Ocak 2009 Çarşamba 10:36

"Gençlere yer verin"

Birçok sivil toplum gruplarında görev alan genç iş adamı Semih Fidan, çok sevdiği siyasetten kopmak istemiyor. Hayırsever kimliği ile de tanınan Fidan, önümüzdeki yerel seçimlerinde Aday Adaylarına seslenerek gençlerin fikirlerine yol açmalarını onlardan

Birçok sivil toplum gruplarında görev alan genç iş adamı Semih Fidan, çok sevdiği siyasetten kopmak istemiyor. Hayırsever kimliği ile de tanınan Fidan, önümüzdeki yerel seçimlerinde Aday Adaylarına seslenerek gençlerin fikirlerine yol açmalarını onlardan faydalanmaları istedi. Genç İş adamı Semih Fidan İle Gazetemizin Haber Müdürü Ahmet Irmak'ın gerçekleştirmiş olduğu samimi sohbet ve roportaji keyifle okumanızı dileriz.

1972 Marmaris doğumlu olan Genç İş Adamı Semih Fidan, Kırtasiyecilik ve Çiçekçilik sektörlerindeki iki işletmesiyle iş hayatını devam eden Fidan, “Marmaris'in menfaatleri ve halkımıza faydalı işler yapabilmek için birçok dernek ve sivil toplum örgütlerinde çalıştım. Yardım yapmayı seven bir yapıya sahip olduğumdan gücüm yettiğince sergilemeden, reklam yapmadan yardımlar yapıyorum. Zaten yardımın amacı ve gereği de bu olmalıdır. Böyle yapım olmasından dolayı derneklerde zorlanmadan çalıştım. 1998 yılında Marmaris Rotaract Kulübüne girdim ve yönetimde birçok görev aldım. 2003-2004 döneminde bu kulüpte başkanlık yaptım. Başkanlık yaptığım bu dönemde yaptığımız projelerden dolayı Ege bölgesindeki 32 kulüp arasından en başarılı kulüp seçildik aynı zamanda Marmaris'imize üstün hizmet ödülünü getirdik.
Marmaris'teki kopma noktasına gelen birlik beraberlik ruhunu tekrardan canlandırmak için ve daha yaşanılabilir bir Marmaris için bir şeyler yapmak amacıyla arkadaşlarla birlikte Marmaris Dayanışma Derneğini kurduk ve iki yıl dernek yönetiminde görev yaptım. Şimdi Marmaris'imize daha faydalı olmak için ve çok sevdiğim siyaset arenasında bir şeyler yapabilmek için bu dernekteki yerimi benden küçük arkadaşlara bıraktım. Halen Genç İş Adamları derneği üyesiyim.
Siyasetle tanışmam askerliğimi bitirip Marmaris'e döner dönmez başladı. Arkadaşlarımla birlikte Anavatan Partisi'ne üye olduk ve ardından gençlik kollarında çalışmaya başladım. Çok geçmeden gençlik yönetimine girdim. Bir dönem başkan yardımcılığı ve başkanlık yaptım. Siyaseti sevmem ve çalışkanlığımdan dolayı üst yönetimin gözüne girdim. İki dönem ilçe yönetim kurulunda görev yaptım. Marmaris'teki siyaset yarışında parti olarak Doğru Yol Partisinde devam etme kararı aldık ve ANAP'tan DYP ye geçtik. Yaklaşık 2 yıl bu partide yönetim kurulu üyeliği yaptım. Şimdi ise hiçbir siyasi partide aktif görev almadım ama Marmaris siyasetini yakından takip etmeyi de bırakmadım. Tabi ki herkes gibi benim ve arkadaşlarımın da bu seçimlerde destekleyeceği siyasi parti ve aday var. Bizler çok sık bir araya gelip değerlendirmeler yapıyoruz. İlçemizde çok sayıda genç nüfus ve genç seçmen var. Ve bu gençlerin Marmaris siyasetine de yön vereceğine inanıyorum. Gençlere önem veren ve gençlerle birlikte çalışan liderlerin bu yarışı kazanacaklarına inanıyorum. Ben ve bir çok arkadaşım ailelerimizle birlikte Atatürk'ün çizgisin de ve yolunda yürüme kararlılığındayız. Umarım önümüzdeki günlerde yaşayacağımız yerel seçim sürecini birbirimize saygılı, kırgınlıklar ve kavgalar yaşanmayacak bir şekilde geçiririz. Marmaris'te yerel seçimlere girecek olan siyasi partilere ve başkan adaylarının tümüne başarılar dilerim.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ