19 Ağustos 2019 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
GELENEKLERİMİZİ YAŞATMAYA DEVAM EDECEĞİZ
25 Nisan 2019 Perşembe 18:05

GELENEKLERİMİZİ YAŞATMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Marmaris Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Marmaris gelenek ve göreneklerinin tanıtılıp yaşatılarak, gelecek nesillere aktarılması amacıyla, yarın ve pazar günü saat 15:00’da ‘Geleneklerimize Emek veriyoruz” organizasyonu düzenliyor

 Marmaris Esnaf ve Sanatkarlar Odası Müdürü Mehmet Ayyıldız, geleneklere sahip çıkarak gelecek nesillere aktarmayı amaçladıklarını kaydetti. Mehmet Ayyıldız şunları söyledi : “Geleneklerimize Emek veriyoruz’ adlı organizasyonumuzda, kültürümüzün yaşatılıp tanıtılarak gelecek nesillere aktarılmasını amaçlıyoruz. İki gün sürecek organizasyonumuzda, geçmiş dönemlerde gelenek olan Marmaris’e özgü kız isteme töreni, geçmiş dönemlerde Marmaris te bayanların giydiği kıyafetlerin yer aldığı kıyafet defilesi ve çanta defilesi, Muğla yöresine ait şarkıların yer aldığı canlı müzik performansları sergilenecek”

cfnj7908.jpg

TÜM MARMARİS HALKINI BEKLİYORUZ

Ayyıldız, sözlerine şöyle devam etti: “Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ün söylediği gibi, ‘Sanattan eksik olan bir millet, bir ayağı topal, bir kolu sakat alil bir kişiye benzer’ Bu misyon ile, Marmaris Esnaf ve Sanatkarlar Odası olarak gelenek ve göreneklerimize sahip çıkıyoruz. Maalesef teknolojinin ve Avrupa kültürünün zararlı kısımlarını kendimize örnek alıyoruz. Teknolojiye ve dünya standartlarına kültürümüzü ve benliğimizi kaybetmeden ayak uydurmalıyız, tüm Marmaris halkını cumartesi ve pazar günleri saat 15:00’da Blue Port AVM’ye bekliyoruz”

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
İstanbul Seçimlerini kim Kazanır
RÖPORTAJ