24 Nisan 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gaziemir Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi açılıyor
13 Ağustos 2013 Salı 16:23

Gaziemir Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi açılıyor

Gaziemir Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi'nin 30 Eylül'de törenle açılacağını bildirildi

Gaziemir Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi'nin 30 Eylül'de törenle açılacağını bildirildi.

AK Parti Gaziemir İlçe Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, İzmir Milletvekili Nesrin Ulema ve beraberindeki heyet, Gaziemir Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi'ni ziyaret etti.

İlçe Başkanı Sabır Telingün ile hastane birimlerini gezen Nesrin Ulema, çalışmaları yerinde denetledi, Başhekim Dr. Tufan Çolak ile görüştü.

Nesrin Ulema, ziyarette 50 yataklı hastanenin hem Gaziemir hem de Menderes'te yaşayan vatandaşlara hizmet edeceğine işaret ederek, hastanede 50 klinik yatağı, 25 poliklinik odası, 3 ameliyathane, 4 doğum odası ve yaklaşık 850 metrekare acil servis alanı bulunduğunu belirtti.

İzmir'de 2015 yılına kadar toplam 1 milyar 200 milyon liralık sağlık yatırımı gerçekleştirileceğini ifade eden Ulema, şunları kaydetti:

"Urla 150 yataklı, Ödemiş 250 yataklı ve Çiğli 400 yataklı hastanelerimizin inşaatları hızla devam ediyor. 75 yataklı Çeşme Devlet Hastanemizin ihale süreci tamamlandı. 200 yataklı Bornova devlet hastanesi ve 250 yataklı Torbalı Devlet Hastanemiz ihale aşamasında, 50 yataklı Foça Devlet Hastanemiz için yer tahsisi yapıldı. Ayrıca Bayraklı ve Tepecik Şehir hastanelerimizle ilgili çalışmalarımıza devam ediyoruz. Tüm bu yatırımlarla adeta İzmir sağlık üssü haline gelecek. İzmirli hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun."

Ulema, 2009 yılında yapımına başlanan Gaziemir Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi'nin 30 Eylül'de törenle açılacağını bildirdi.

Muhabir: Sistem
Yayınlayan: Nevbahar Kabaklı

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Muğla Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarını Nasıl Buluyorsunuz.
RÖPORTAJ