10 Temmuz 2020 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eski Başkanlar DP’de
06 Şubat 2009 Cuma 02:08

Eski Başkanlar DP’de

Ak Parti Armutalan ve İçmeler Belediye Başkan Aday Adaylıklarını açıklayan İsmet Çakıroğlu ve Zeki Eren Ak Parti'den ayrıldıklarını açıkladılar. Eski iki başkanın Ak Partiye sitemkar oldukları gözlenirken Demokrat Parti Marmaris İlçe Başkanı Mustafa Balcı

Ak Parti Armutalan ve İçmeler Belediye Başkan Aday Adaylıklarını açıklayan İsmet Çakıroğlu ve Zeki Eren Ak Parti'den ayrıldıklarını açıkladılar. Eski iki başkanın Ak Partiye sitemkar oldukları gözlenirken Demokrat Parti Marmaris İlçe Başkanı Mustafa Balcı “İki değerli isime büyük yanlışlık yapılmıştır. Bizim gönlümüzde kapımızda açık. Bizim için Çakıroğlu ve Eren Başkan tescilli bir markadır. Bunun tartışması yoktur” dedi.

Ak Parti'den aday adaylıklarını açıklamaları sırasında adaylıklarına kesin gözüyle bakılan İsmet Çakıroğlu ve Zeki Eren, gururumuzla oynadıklarını ifade ederek Ak Parti'den istifa ettiklerini söylediler.

Baskıya maruz kaldım
Ak Parti'nin Armutalan Belediye Başkan Adayının açıklanmasından önce seçim bürosunu faaliyete geçiren İsmet Çakıroğlu basın açıklaması yaptı. Çakıroğlu “Ak Parti'den aday adaylığımı açıklarken beni üye yapın. Demedim. İki yıldır Ak Partiye üye olmam için İlçe Başkanı Kadem Mete ve Milletvekili M. Nil Hıdır tarafından baskıya maruz kaldım. Onlar beni Ak Partiye davet ettiler. Bana sensiz kazanamayız. Senin geçmişte yaptıkların sana kefildir. Adayımız sensin gibi vaatlerde bulundular. Bende inanarak aday adaylık başvurumu yaptım. Açıklama süresine az bir süre kala temayül yoklaması yapacağız Adaylar Ankara'da açıklanacak dediler. Bende kabul etmedim. Başkanım siz sıkıntılısınız. Ben istifa ediyorum. Sizde rahat rahat adayınızı belirleyin dedim. Tabi ki gerçekleşen demokratik bir olaydır. On aday adayı da olsa bir kişi aday seçilecek.

Görev istenmez, verilir
Benim şahsiyetim ve gururumla oynadılar. 20 sene görev yaptım. Armutalan'ın temelini attım. Ak Parti İlçe teşkilatı benim ismimle pirim yapmaya çalıştı. Bana çok yanlış yaptılar. Geçen gün gittim ve istifa ettim. Şuanda hiçbir siyasi partiyi düşünmüyorum. Yakın çevremle görüşüp karar vereceğim. Geçen günlerde MHP'den de teklif geldi. Bağımsız aday olmayı düşünmüyorum. Seçim ofisini beklentilerimizin üzerine açtık” dedi.

Çakıroğlu ve Eren Başkan tescilli bir markadır
Seçim ofisinde düzenlenen basın açıklamasına katılan Demokrat Parti Marmaris İlçe Başkanı Mustafa Balcı, Çakıroğlu'nun yanında olduğunu belirterek “Geçtiğimiz günlerde bir siyasi partide bazı vaatler verilmesine rağmen Sayın Çakıroğlu aday gösterilmemiştir. Bu durum karşısında Çakıroğlu sevenleri hayal kırıklığı yaşatılmıştır. Çakıroğlu Armutalan Beldesine büyük hizmetleri olan çalışmaları tescilli bir isimdir. İki değerli isime büyük yanlışlık yapılmıştır. Bizim gönlümüzde kapımızda açık. Bizim için Çakıroğlu ve Eren Başkan tescilli bir markadır. Bunun tartışması yoktur. Bizim nazarımızda iki isimde vitrine koyulacak birinci sınıf üründürler. Biz yaptığımız çalışmalarla Doğruyol ve ANAP'ın Marmaris'te birleşmesi için büyük bir misyon üstlendik. Bizim yüreğimizde, kapımızda açık. Bu böyle bilinsin. Heyecanlı bir gündeyiz. İçlerinde hala hizmet aşkı hizmet coşkusu varsa biz buradayız. Her zaman destekçileri yoldaşlarıyız. Gerçek sağ parti biziz. Herkes bunu böyle bilsin. Bize göre Ak Parti radikal bir partidir” dedi.

Adaylık aklımda bile değildi
Demokrat Parti Marmaris İlçe Başkanı Mustafa Balcı, Belediye Başkan Adayı İzzet Ünsal ve yönetim kurulu üyeleri, İsmet Çakıroğlu'nun seçim ofisinde düzenlenen basın açıklamasına katıldıktan sonra Ak Parti İçmeler Belediye Başkan Adayı gösterilmesi beklenen gösterilmeyen Zeki Eren'in evine giderek nezaket ziyaretinde bulundular. Ziyaret esnasında evin önünde toplanan halk Zeki Eren'i destekleyen tezahüratlarda bulundu. Ak Parti'ye kırgın olduğunu belirten Eren “Aday olmam için çok baskı yaptılar. Adaylık aklımda bile değildi. Bana, burada sana çok talep var. Seninle olursak bu yarışı kazanırız. Biz Osman Ekinci'yi ikna ettik. Sorun olmayacak. Dediler. Saygı duymak gerekir. Partinin isteğidir. Ben burada 27 yıl görev yaptım. İçmeler için çalıştım. Bundan sonraki kısmı yakınlarımızla istişare ederek sonuçlandıracağız. En fazla üç gün içerisinde kararımı açıklayacağım” dedi.

İktidar olacağız
Renkli kişiliğiyle bilinen DP Marmaris Belediye Başkan Adayı İzzet Ünsal “Marmaris bizi izlemeye devam edin. Bu seçimlerde çok şey değişecek. Biz buradayız. Eski Başkanlarımızı ikna etmek için elimden geleni yapacağız. İki Başkanın en verimli dönemlerinde İlçe Başkanlığı yaptım. Benimle birlikte bu yarışa varım derlerse çok mutlu olurum” dedi.

YORUMLAR
BÜYÜK SÜPRİZ
EFSANE YENİDEN GELECEK
ZEKİ EREN 10 YILLIK MUHTARLIKTA YAPAR 17 YILLIKTA BELEDİYE BAŞKANLIĞINI HAK KAZANMIŞTIR ZEKİ ERENE YETMEZ ONUN SEVDASI KOLTUK DEĞİL İÇMELER VERCEĞİ HİZMETTİR TURİZM ONU BEKLİYO BEREKETLİ Bİ ADAMDIR TAMAM ANLADINIZ HERHALDE KOLTUK DEĞİLMİŞ DEĞİLMİ ZEKİ ERENSİZ DEMEK İÇMELERİN BİTMESİ DEMEK İÇMELER ZEKİ ERENİ BEKLİYO ESKİ NEFESİNİ ESKİ YILLARINI YAŞIM 21 ZEKİ ERENİ DAHA ÖNCE GÖRMEK İSTERDİM NASIL MÜCADELE ETTİĞİNİ ESKİ İNSANLAR ANLATIYO ZEKİ ERENİ HERŞEY ZEKİ ERENİN SAYESİNDE
13 Şubat 2009 Cuma 19:04
88.236.167.52
ZEKİ EREN
HASAN HÜSEYİN
sn zeki eren 10 yıllık muhtarlık 17 yıllık belediye başkanlıgı yaptınız yetmezmi bırakın artık içmeler yeni yüzler görmek istiyor ne dir sizdeki bu koltuk sevdası eger amacınız mariç belbirden aklanmaksa türkiye cumhuriyeti elbet sizden bunun hesabını soracaktır biliyorsunuzki bu halk size 2004 seçimlerinde en güzel cevabı vermişti tabi anlayana! ve aynı halk size 2009 yılında da verecektir siz içmeleri degil yandaşlarınızı seviyorsunuz
11 Şubat 2009 Çarşamba 23:17
88.244.115.81
kumpas_omar@hotmail.com
ömer arslan
DP HURDACI PARTİSİ OLMUS ARTIK ESKIYE RAGBET OLSAYDI BIT PAZARINA NUR YAGARDI ARKADASLAR IKISIDE AK PARTIYE GELDI ORADA SOZ VERDILER KIM SECILIRSE ONU DESTEKLEYECEGIZ DEDILER SIMDI KALKMISLAR YALAN SOYLUYORLARYAKISMADI ZEKIBEY VE ISMET EFENDI
11 Şubat 2009 Çarşamba 20:22
88.251.229.191
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ