05 Haziran 2020 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erdoğan: Ne Obamayım ne Bush
08 Kasım 2008 Cumartesi 17:06

Erdoğan: Ne Obama'yım ne Bush

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Fehmi Koru'nun "Obama gibi geldi, şimdi Bush oldu" şeklindeki eleştirilerine sert tepki gösterdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Yeni Şafak Gazetesi Yazarı Fehmi Koru'nun bir televizyon kanalındaki sözlerine sert tepki gösterdi.

Gazeteci Fehmi Koru'nun, "Erdoğan Türkiye için Obama'nın Amerika'da başkan olmasına eşdeğerde bir gelişimin sonucu olarak ve büyük bir zaferle başbakanlığı elde etmişti. (...) Türkiye 2008 yılına geldiğinde biraz Bush'u andıran bir yönetim anlayışı içinde sorunlara yaklaşıyormuş gibi görünüyor. " sözlerini isim veremden eleştiren Başbakan Erdoğan, "Bazıları gazetede yazıyor. Güya biz, iktidara Obama gibi gelmişiz ama şimdi Bush olmuşuz. Sevsinler seni, yazıklar olsun! Biz ne Obama'yız ne Bush'uz, biz biziz. Bizi kimse birilerine benzetmesin." dedi.

Partisinin Bağcılar İlçe Kongresi'nde konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, son günlerde medyada yer alan Obama-Bush benzetmesini sert bir şekilde eleştirdi. Milleti devletle barışık hale getireceklerini söyleyen Erdoğan, "Onun için yola çıkarken 'tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet' dedik. Bunu kabullenemeyeceksin de neyi kabulleneceksin? Bazıları gazetede yazıyor. Güya biz iktidara gelirken Obama gibi gelmişiz, ama şimdi Bush olmuşuz. Sevsinler seni, yazıklar olsun! Biz ne Obama'yız ne Bush'uz, biz biziz. Bizi kimse birilerine benzetmesin. Herkesi kendi atmosferinde değerlendirsinler bizi de lütfen kendi atmosferimizde değerlendirsinler." diye konuştu.

"Obama-Bush benzetmesini yapanlar lütfen ufka iyi baksınlar" diyen Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü; "Şunu da buradan söylüyorum; Obama bir siyahidir, zencidir. Amerika'da siyah-beyaz ayrımları yapıldığı o dönemlerde bir siyahi zenci olimpiyatlarda zaferi kazandığı zaman sırtına Amerika bayrağı alıp zafer turu atardı. Acaba Türkiye'de şu anda Obama'ya zafer mektupları, telgrafları yazan terör örgütünün liderleri Türk bayrağını omuzlarına alıp da koşabildiler mi?koşamadılar. Bununla bir şeyi ortaya koymak istiyorum; Obama-Bush benzetmesini yapanlar lütfen ufka iyi baksınlar. Başlarını da iki elinin arasına alıp iyi düşünsünler. Tayyip Erdoğan ne o dur, ne de budur. Tayyip Erdoğan Tayyip Erdoğan'dır, Lokman Lokman'dır, Kadir Topbaş Kadir Topbaş'tır, bu böyle biline. Biz bu yola böyle çıktık böyle devam ediyoruz."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ