22 Eylül 2019 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
El-Hafız TVnin yayın yetkisi durduruldu
02 Eylül 2013 Pazartesi 18:08

El-Hafız TV'nin yayın yetkisi durduruldu

Mısır idari mahkemesi, askeri darbenin ardından kapatılan El-Hafız televizyon kanalının yayın yetkisini durdurdu ve ruhsatını iptal etti.

Yargı kaynaklarından alınan bilgiye göre, idari mahkeme dini içerikli yayın yapan Selefi eğilimli El-Hafız kanalının ruhsatının iptal edilmesi ve yayınının durdurulması kararı aldı. 

Sanatçı Hani Remzi'nin "ulusal birlik ve beraberliği bozmak" suçlamasıyla kanalın kapatılmasını talep ettiği davayı kabul eden mahkeme, hali hazırda 3 Temmuz'da yayını durdurulmuş olan El-Hafız televizyon kanalı ve bağlı olduğu El-Barahin firmasının ruhsatını iptal ettiği belirtildi.

Mısır'da idari mahkemenin aldığı karar yürürlüğe konulmakla beraber, Yüksek İdari Mahkeme'ye başvurma yolu açık bırakılıyor. Yüksek İdari Mahkeme kararlarına ise itiraz hakkı bulunmuyor.

Mahkeme ayrıca kapatılması istenen El-Cezire, Hamas'a ait olan El-Kudüs, Ürdün Müslüman Kardeşler Teşkilatı'na bağlı El-Yermuk ve Mısır Müslüman Kardeşler Teşkilatına bağlı Ahrar 25 televizyonları hakkındaki davaların yarın görülmesine karar verdi.

Mısır'da 3 Temmuz'da yapılan askeri darbenin ardından El-Hafız, En-Nas ve Hürriyet ve Adalet Partisi'ne (HAP) bağlı Mısır 25 televizyon kanalları kapatılmıştı.

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ