07 Temmuz 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DTPli Aynadan ilginç Barış çıkışı
01 Eylül 2008 Pazartesi 09:15

DTP'li Ayna'dan ilginç 'Barış' çıkışı

1 Eylül Dünya Barış Günü kutlamasında PKK savunması...

Demokratik Toplum Partisi (DTP) Eşbaşkanı Emine Ayna, terör örgütü PKK'nın bir sorun olmadığını iddia etti.

İstanbul'da Barış Meclisi tarafından 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle düzenlenen mitinge terör örgütü elebaşı lehine atılan sloganlar damgasını vurdu. Çoğunluğunu DTP, ÖDP ve KESK üyelerinin oluşturduğu mitingde Kürt sorununun çözüme kavuşturulması istendi.

Kadıköy İskele Meydanı'nda düzenlenen mitinge DTP Eşbaşkanı ve Mardin Milletvekili Emine Ayna, Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Genel Başkanı, ıstanbul Milletvekili Ufuk Uras, DTP Milletvekilleri Sırrı Sakık ve Sebahat Tuncel de katıldı.

Terör örgütünün sözde renklerinin yoğun olarak gözlendiği mitingde Ufuk Uras ve Emine Ayva birer konuşma yaptı. DTP Eşbaşkanı Emine Ayna, konuşmasında terör örgütü PKK'nın bir sorun olmadığını iddia etti.

Ayna, "PKK bir sorun değildir. PKK, 80 yıldır Türkiye coğrafyasında yaşayan ancak inkar edilen, imhanın dayatıldığı, Kürt halkının kimliğinin inkarının bir sonucudur. Bu sonucu sorun olarak adlandıramazsınız. Sorunun adı Kürt sorunudur. Sorun, Kürtler değil Kürtlerin kimliğinin tanınmıyor olması, inkar ediliyor olmasıdır" diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ