15 Temmuz 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Doğan Dan Gürhan A İşbirliği Teklifi
18 Eylül 2008 Perşembe 21:40

Doğan Dan Gürhan A İşbirliği Teklifi

Dün sonuçlanan Deniz Feneri e.V. davasında 5 yıl hapse mahkum edilen Mehmet Gürhan ın Aydın Doğan dan iş teklifi aldığı ortaya çıktı.

Almanya'da görünen Deniz Feneri e.V. davasında Bağış paralarını amaç dışında kullanmaktan suçlu bulunarak 5 yıl 10 ay hapis cezasında çarptırtılan Mehmet Gürhan'la Aydın Doğan iş ilişkisi ortaya çıktı.

Mehmet Gürhan'la, Başbakan Erdoğan'ın işbirliği içinde olduğunun ispati oalrak sunulan fotoğrafın, Erdoğan daha başbakan değilken Almanya'daki Doğan Tesileri'nde çekildiğini söyleyen Kanal 7 Yöetmim Kurulu Başkanı Zekeriya Karaman, Aydın Doğan'ın Gürhan'a berbaer çalışalım teklifinde bulunduğunu söyledi.

Mehmet Gürhan'ın Başbakan Erdoğan ile yan yana çekilmiş fotoğrafları ile ilgili çarpıcı bilgiler veren Zekeriya Karaman, Erdoğan ile Gürhan'ın aynı karede göründüğü fotoğraflardan birinin Doğan Medya Center'in Almanya'daki binasında çekildiği söyledi.

"BERABER ÇALIŞALIM"
Mehmet Gürhan ile Başbakan Tayyip Erdoğan'ın yan yana yer aldığı ve bir işbirliğinin, ilişkinin kanıtı olarak sunulan fotoğrafın 2002 yılında Doğan Tesisleri'nin Frankfurt'taki tesislerinde çekildiğini söyleyen Karaman, o fotoğrafın hikayesini şöyle anlattı: Sayın Başbakan daha başbakan olmamıştı. 2002 yılında, Aydın Doğan'ın daveti üzerine Frankfurt'taki Doğan Tesislerinin açılışına gelmişti. Mehmet Gürhan da o açılışa davetliydi. Fotoğraf orada çekildi.”

2002 yılında Ak Parti Genel Başkanı'yken, Aydın Doğan'ın daveti üzerine Almanya'ya gelen ve bu esnada Kanal 7'nin Almanya stüdyolarına da uğrayan Erdoğan'ın Mehmet Gürhan'la burada da fotoğraf çektirdiğini söyleyen Karaman'ın son sözleri ile çok çarpıcı. Aydın Doğan'ın, Doğan Tesisleri'nin açılışı için davet ettiği Deniz Feneri tutuklusu Mehmet Gürhan'a beraber iş yapma teklifinde bulunduğunu söyleyen Karaman, bunu Gürhan'ın bizzat kendisine şöyle anlattığını aktardı. Doğan, Gürhan'a teklifini şöyle iletmiş: "Gürhan'ın Sizin burada madem burada stüdyolarınız var. Tesisleriniz var. Bazı konularda işbirliği yapabiliriz diye teklifte bulunmuş."


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ