14 Temmuz 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Devlet Hastanesi’nde yangın tatbikatı yapıldı
17 Haziran 2009 Çarşamba 16:50

Devlet Hastanesi’nde yangın tatbikatı yapıldı

Tatbikatta, hastalar ve hastane çalışanlarının yangın durumunda neler yapması gerektiği konusunda, pratik ve teorik bilgiler verildi.

Marmaris Devlet Hastanesi'nde yangın tatbikatı yapıldı. Hastane ile Marmaris Belediye İtfaiyesinin ortaklaşa düzenlendiği tatbikatta, hastalar ve hastane çalışanlarının yangın durumunda neler yapması gerektiği konusunda, pratik ve teorik bilgiler verildi.


HASTANEDE 'YANGIN' ÇIKTI
Senaryoya göre, hastanede önce yangın alarmı çalındı. Daha sonra personel ve hastalar hızlı ve düzenli bir şekilde tahliye edildi. Bazı hastalar yangından dolayı üst katlarda mahsur kaldı. Mahsur kalan hastaların imdadına Marmaris Belediyesi İtfaiye Ekipleri yetişti. Mahsur kalan hastaları kurtarıldı. İtfaiye ekipleri daha sonra hastane personeline yangın tüpüyle alevlere nasıl müdahale edileceğini uygulamalı olarak öğretti.


YNGIN TÜPÜ EĞİTİM İSTER
Marmaris Belediyesi İtfaiye Müdürü Erkan Köprülü, gazeteciler aracılığıyla vatandaşlara yangın konusunda uyarılarda bulundu. Erkan Köprülü, “Eğitim almamış bir kişinin yangın tüpünü kullanması sakınca yaratabilir. Ayrıca yangını yakından seyredenler de bizim işimizi, güvenliğin sağlanmasını zorlaştırıyor. Hatalı park edilmiş araçlar ise hem olay yerine ulaşmamızı hem de olay yerindeki çalışmalarımızı zorlaştırıyor” diye konuştu.

ASILSIZ İHBAR CAN ALABİLİR
6'sı itfaiye olmak üzere 9 araç ve 30 personellerinin bulunduğunu, haftanın her günü 24 saat hizmet verdiklerini, ihbar aldıktan en geç 10 saniye içerisinde harekete geçtiklerini belirten Köprülü, yanlış ihbarlardan da yakındı. Köprülü, “Asılsız ihbarda belirtilen yere giderken, başka bir yerde gerçekten yangın çıkabilir. İtfaiye, gerçek yangına gecikirse, alevler, ortaya çıkan zarar daha da büyür, can kaybı bile yaşanabilir” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ