15 Temmuz 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Destekleme kredisinde kadınlara öncelik
08 Kasım 2008 Cumartesi 11:06

Destekleme kredisinde kadınlara öncelik

Muğla'nın Marmaris ilçesinde Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Teşkilatlanma ve Destekleme Genel Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Mehmet Özgün, destekleme kredisi verirken kadınlara öncelik tanıdıklarını belirtti.

Kurum olarak, tarımla uğraşanları kalkındırmak ve gelir seviyelerini yükseltmeyi planladıklarını belirten Özgün, “Yeter ki kadınlarımız bir araya gelip proje üretsin, biz onları desteklemeye hazırız” dedi.
3-7 Kasım tarihlerinde İçmeler beldesindeki “Letoile” otelde buluşan 41 ildeki Teşkilatlanma ve Destekleme Genel Müdürleri konuyla ilgili olarak bilgi alışverişinde bulundu. Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Teşkilatlanma ve Destekleme Genel Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Mehmet Özgün, son 5 yıl içerisinde “Kooperatif” ve “Kırsal Kalkınma” projeleri adı altında 2bin 600 projeyi desteklediklerini belirtti.

Özgün, “Çiftçinin kalkınması, gelir seviyesinin yükseltilmesi, Türk tarımının gelişmesini sağlamak için proje üretmeyi, proje üretenleri de desteklemeyi sürdüreceğiz. Bugün Türkiye'de, kadınlardan oluşan sadece 7 tarım kooperatifi var. Biz bu sayıyı artırmak istiyoruz. Bu amaçla da destekleme kredisi verirken kadınlara öncelik tanıyoruz. Yeter ki, çiftçi kadınlarımız, kooperatif çatısı altında birleşsin, proje üretsin. Biz onların projelerini desteklemeye hazırız.” Şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ